Praha 8 propaguje zdravý životní styl na školách

Děti, ilustrativní fotoMČ Praha 8 pořádá Konferenci škol podporujících zdraví pod patronací Kanceláře Světové zdravotnické organizace v ČR a pod záštitou místostarosty městské části Praha 8 Matěje Fichtnera (ANO). Konference se koná v pondělí 6. června 2016 od 9.00 do 14.30 hodin v Kulturním domě Ládví (Burešova 1661, Praha 8 – Kobylisy) ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Praha a Hygienickou stanicí hl. města Prahy.

„Rád bych na konferenci pozval především zástupce mateřských, základních a středních škol z Prahy, ale i ostatní profesionály a nadšence z oboru, kteří se zajímají a podporují zdravý životní styl ve školách,“ uvádí místostarosta městské části Praha 8 Matěj Fichtner (ANO), do jehož kompetencí patří i oblast školství.

Cílem akce je poskytnout osvědčené postupy a inspiraci k programu Škola podporující zdraví a Zdravé školní stravování a předat informace o dalších programech se zaměřením na zdravý životní styl a udržitelný rozvoj ve školách. Na konferenci vystoupí celkem 18 přednášejících, kteří si pro účastníky připravili prezentace mimo jiné na témata jako „Být zdravý a šťastný na ZŠ“, „Zdravá školní jídelna“, „Zdravá mateřská škola“ a mnoho dalších.

Doprovodný program:
  • Drobné občerstvení zajištěné Tichým světem, o.p.s., která na jaře roku 2011 uvedla v život projekt Tiché kavárny v Kobylisích, první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. Fairtradovou kávu a čaj zajišťuje Fair&Bio obchod.
  • Stánek s nutričním terapeutem, který bude měřit základní zdravotní hodnoty (např. BMI, obsah tělesného tuku, krevní tlak) pomocí bioimpedanční váhy a tlakoměru a poskytne také konzultace.
  • Odborné a propagační materiály.

Program konference je uveřejněn ZDE (PDF, 724 kB).

Vizitky jednotlivých prezentujících k nahlédnutí ZDE.

MČ by ráda poděkovala za finanční podporu Karlín Group s.r.o., a také za mediální podporu vydavatelství Wolters Kluwer – Redakci školství. Pro více informací kontaktujte paní Ivu Hájkovou, koordinátorku místní Agendy 21, na e-mailu iva.hajkova@praha8.cz, nebo na tel. 601 306 109.
Zveřejněno: 17.05.2016 – Anna Patočková