Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“

Třicet dobrovolníků se dne 8. dubna 2017 v rámci akce „Ukliďme Česko“ zúčastnilo úklidu Rohanského ostrova. Do úklidu se spolu s nimi aktivně zapojila také radní Anna Kroutil (ANO). Naplnily se dva velkoobjemové kontejnery o objemu 15m3. Dále se také uklízelo u Draháně (1,68 tun odpadu), v okolí Palmovky (1,78 tun odpadu), a Skauti vysbírali z Proseckých skal 1,72 tun odpadu.

Úklidová akce se konala také 6. dubna 2017 v rámci KONSORCIA PRO KARLÍN o.p.s., pomohli také zaměstnanci společnosti SKANSKA, KARLIN GROUP a KOTELNA 55. Ti všichni společně naplnili tři velkoobjemové kontejnery zejména bioodpadem. Mezi vyčištěné lokality patří Karlínské nábřeží, přívoz a pás zeleně v Pobřežní ulici. 

„Chtěla bych tímto moc poděkovat všem lidem, kteří se na těchto úklidech podíleli. Je skvělé vidět, že rok od roku má akce větší popularitu, což dokazuje i vysbírání skoro 10 tun odpadu a třech velkoobjemových kontejnerů na bioodpad. Letos jsme se zapojili potřetí a určitě to není naposledy,“ uvedla radní Anna Kroutil (ANO). 

Třetí akcí proběhne dne 22. dubna 2017. Bude se jednat o úklid zeleného prostranství, které je ve tvaru L a přiléhá k ulici K Pazderkám a k ulici Lodžská a z dalších dvou stran je obklopeno parkovištěm bytového domu Hnězdenská 2 a 4 a asfaltovou cestou spojující domy v Hnězdenské ulici s autobusovou zastávkou Na Pazderce. Dobrovolníci jsou vítáni. 

„Díky velkému úspěchu těchto akcí jsme se rozhodli další úklidovou akci zorganizovat také na podzim tohoto roku,“ doplnila radní Anna Kroutil (ANO). 

Všem dobrovolníkům ještě jednou DĚKUJEME!


Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“. www.mzp.cz, www.sfzp.cz
Ministerstvo životního prostředí logo MA21 Státní fond životního prostřední České republiky

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


 Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“. Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“. Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“. Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“. Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“.
Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“.
Zveřejněno: 13.04.2017
Vytisknout