Praha 8 se zúčastnila Pražského Cyklozvonění

Poslední zářijovou neděli se Praha 8 připojila k Pražskému Cyklozvonění. Program se sestával ze dvou hlavních částí. Nejprve se uskutečnila cyklojízda, která účastníkům z Prahy 8 nabídla možnost výběru ze dvou variant: delší variantu z metra Ládví anebo kratší variantu z Rohanského ostrova.

Na Ládví dorazilo deset cyklistických nadšenců, mezi nimi i paní Eliška Vejchodská (SZ), zastupitelka MČ Praha 8. Skupinu, jejímž průvodcem byl pan Ivan Press z Klubu českých turistů, doprovázeli také dva městští policisté na kolech a asistovali během překonávání rušnějších ulic a křižovatek. Každý účastník obdržel pláštěnku s logem akce a zvonek na kolo. Na Rohanském ostrově se připojili cyklisté z MČ Praha 8 a skupiny z dalších městských částí. Všichni společně pak dojeli až do cílového místa, jímž byl letos branický A-park.

Druhá část cyklozvonění se odehrála v branickém A-parku, kde se letos sešlo více než tisíc lidí. Pestrý program začal přivítáním a již tradičním zvoněním na cyklistické zvonky. Přítomní si vychutnali cyklotrialovou exhibici dvojnásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera a poslechli si vystoupení Richarda Tesaříka. Lidé si mohli vyzkoušet jízdu na různých typech kol, otestovat svůj zdravotní stav anebo se věnovat dalším připraveným atrakcím. Děti si užily soutěž na koloběžkách a zkrášlily strohý betonový areál branických ledáren.

Zdarma k vyzvednutí byly přichystány nově vydané cyklomapy celé Prahy. Komu nestačila dopolední cyklojízda, mohl se připojit ke spanilé jízdě historických bicyklů, kterou pořádal Veteran Bicycle Club ze Zbraslavi.

Akce je spolufinancována Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“ www.mzp.czwww.sfzp.cz
Cyklozvonění rok 2016 Cyklozvonění rok 2016 MZP CZ logoSFZP logoCyklozvonění rok 2016
Zveřejněno: 27.09.2016 – Anna Patočková
Vytisknout