Praha 8 si na letošní zimu připravila tři veřejná kluziště

Zdlouhavé cestování obyvatel Prahy 8 za bruslením je již minulostí. Pro letošní zimu pro ně radnice Prahy 8 připravila tři nová kluziště.

„Chceme zpříjemnit obyvatelům naší městské části letošní zimu, a proto jsme se rozhodli postavit tři veřejné ledové plochy. Umístili jsme je do Karlína, na Ládví a do Bohnic. Věřím, že to ocení každý, kdo bude chtít nejen Vánoce trávit aktivně,“ uvedl místostarosta Radomír Nepil, který tento projekt inicioval.

Ledové plochy se liší svými rozměry. V Karlíně a na Ládví bude kluziště o rozměrech 15x30 metrů, největší bude v Bohnicích o velikosti 20x40 metrů. Jejich slavnostní otevření proběhne již první prosincový víkend, během něhož na návštěvníky čeká zajímavý program, kterého se zúčastní i hokejový tým známých osobní HC Olymp. Ten ze svého středu vybral kmotry pro jednotlivá kluziště, v Bohnicích to bude Martin Dejdar, na Ládví Pavel Nový a v Karlíně se této role ujme David Suchařípa.

Všechna tři kluziště mají shodnou otevírací dobu. Přes týden budou dopoledne plochy sloužit žákům základních škol a dětem z mateřských škol, pro veřejnost budou otevřeny od 13.00 do 21.00 hodin, o víkendech již od 9.00 hodin. Ceny vstupného pro veřejnost jsou lidové, děti nad 150 cm zaplatí 30 Kč za 150 minut, dospělí za stejnou dobu jen o 10 Kč více. K dispozici bude i půjčovna bruslí a přileb, opory pro děti ve tvaru tučňáka nebo pandy. Chybět nebude zázemí s rozmanitým občerstvením. Večery po 21. hodině jsou určeny pro hokejové tréninky nebo zápasy.

Víkendová odpoledne budou na kluzištích patřit dětem, pro něž si radnice připravila pestrý doprovodný program. „Každý víkend uspořádáme dětskou diskotéku nebo diskohrátky. Děti se mohou těšit na písničky a soutěže přímo na ledové ploše i mimo ni,“ uvedl k plánovanému programu Radomír Nepil.

„Bruslaři si ledu užijí do konce února, kdy se o prodloužení rozhodne dle aktuálního počasí. Led by měl, díky moderní technologii chlazení, zvládnout i teploty do patnácti stupňů,“ dodává Radomír Nepil.

Doprovodné programy jednotlivých kluzišť:

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Otevření tří veřejných kluzišť Prahy 8, 2., 3. a 10. prosince 2017

Veřejná kluziště – doprovodný program prosinec 2017