Praha 8 testuje své zaměstnance

Každý týden budou zaměstnanci Prahy 8 testováni antigenními testy. Vedení městské části tak chce na úřadě vytvořit co nejbezpečnější prostředí. Příkladem šlo nejužší vedení Prahy 8, které se nechalo otestovat mezi prvními.

Osmá Městská část začala s testováním svých zaměstnanců a zaměstnanců svých příspěvkových organizací na koronavirus. Testováním chce na pracovištích vytvořit epidemiologicky bezpečné prostředí.

"Je to výtěr z nosohltanu antigenního testování, které má vysokou senzitivitu a mělo by vychytat ty jednotlivé nákazy. Já věřím tomu, že nezachytí nikoho, protože tady dodržujeme vše, jak máme," řekl Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8.

"To testování probíhá od 8 hodin od rána do 4 hodin odpoledne, každý zaměstnanec dostal přesný harmonogram a ví, kdy sem má přijít. Místo jsme vybrali z toho důvodu, že je blízko k našemu úřadu, tím pádem se může zaměstnanec velice rychle vrátit do zaměstnání a ohromná výhoda toho testování je také v tom, že v případě, že máme nějaký pozitivní záchyt, tak se zde provádí okamžitě i PCR test," řekl Jiří Vítek, místostarosta MČ Praha 8.

"My jsme své zaměstnance nijak nenutili. Pouze jsme je vyzvali, aby se šli testovat pro jejich bezpečnost a bezpečné pracoviště. Musím je pochválit, zatím nebyl nikdo, kdo by to odmítl," řekl Ondřej Gros.

Právě testování a důkladné dodržování všech epidemiologických nařízení považuje vedení Prahy 8 za jedinou cestu, jak epidemii zmírnit.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Praha 8 testuje své zaměstnance 1
Praha 8 testuje své zaměstnance 2


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 09.03.2021
Vytisknout