Praha 8 vypsala granty pro sport, kulturu a volnočasové aktivity pro rok 2018

Od 8. března 2018 jsou na webových stránkách radnice zveřejněny Podmínky pro 4 dotační (grantová) řízení v oblasti sportu, kultury a volnočasových nesportovních aktivit dětí a mládeže.

„V rámci letošních grantů rozdělíme mezi jednotlivé žadatele opět 12 milionů Kč," uvádí radní Hana Matoušová, do jejíž gesce granty spadají. „Novinkou je osamostatnění grantů v oblasti kultury, o kterých bude nově rozhodovat Komise pro kulturu a volný čas," vysvětluje důležitou změnu radní Matoušová.

Systém pro zpracování žádostí se nezměnil, žadatelé budou moci odevzdávat své žádosti od 9. dubna až do konce dubna 2018, a to buď prostřednictvím svých datových schránek, nebo přes Podatelnu ÚMČ Praha 8. Během května budou o jednotlivých částkách pro žadatele jednat výběrové komise, a definitivní podobu rozdělení letošních grantů schválí Zastupitelstvo MČ Praha 8 na svém zasedání 20. června 2018.

Podmínky dotačních řízení pro rok 2018 jsou zveřejněny zde:

Prostřednictvím těchto dotačních řízeni přispívá radnice Prahy 8 ze svého rozpočtu především na celoroční zajištění provozu "osmičkových" sportovních oddílů (10 milionu Kč) , a také na realizaci zajímavých volnočasových i kulturních aktivit (2 miliony Kč).Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 09.03.2018
Vytisknout