Praha 8 zachraňuje pokračování oblíbeného festivalu Karlínské filmové léto

Festival Karlínské filmové léto opustil stávající prostory Českého rozhlasu, kde se dosud konal (budova Karlínského rozhlasu). MČ Praha 8 se rozhodla, že tuto tradiční kulturní akci celopražského významu, která má za sebou již 15 úspěšných ročníků, zachrání. Spolu se spolkem Iniciativa pro Invalidovnu podniká veškeré potřebné kroky nutné k přesunu filmového léta na nádvoří historické budovy Invalidovny, která je pro tuto událost více než vhodná.

Pomoc Prahy 8 je nejen finanční, ale i materiální – zapůjčuje mobiliář a pomůže letnímu kinu také s propagací. Spolu se společností Kristián (pořadatel KFL) chystá během léta minimálně 35 filmových představení. Výše vstupného, stejně jako v minulosti, nepřesáhne sto korun. První promítání bude 16. července 2019.

„Dovolte mi poděkovat provozovateli budovy, Národnímu památkovému ústavu, který nám maximálně vychází vstříc a Iniciativě pro Invalidovnu za nezměrné úsilí a práci při přípravě akce. Věřím, že i díky jejich pomoci se nám nejen podaří tuto akci zachránit pro budoucnost, ale též vytvořit díky geniu loci budovy neobvyklé prostředí pro promítání.“ říká radní MČ Praha 8 pro kulturu pan Michal Švarc.


Více informací:
Michal Švarc
radní MČ Praha 8
michal.svarc@praha8.cz


Program Karlínského filmového léta v Kalendáři akcí.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 Nádvoří historické budovy Invalidovny, Karlínské filmové léto 2019 Nádvoří historické budovy Invalidovny, Karlínské filmové léto 2019
Nádvoří historické budovy Invalidovny, Karlínské filmové léto 2019

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 10.07.2019
Vytisknout