Praha 8 získala 194 milionů na investice, peníze půjdou na rekonstrukce parků, cyklostezek nebo tři nová kluziště

Praze 8 se podařilo v rámci přerozdělování přebytku hlavního města Prahy získat téměř dvě stě milionů korun, rozhodlo o tom zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém červnovém zasedání. „Pozitivní výsledek loňského hospodaření nám umožnil vyjít vstříc městským částem a pomoci jim s financováním zajímavých a smysluplných projektů. Nikdy v historii nedostávaly městské části od města tolik prostředků a já jsem přesvědčena, že ty investice ocení i občané,“ řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

„Podařilo se nám získat podporu pro všechny naše přihlášené projekty, a to považuji za ohromný úspěch,“ říká pražský zastupitel a místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO).

Díky získaným financím se podaří například postavit další úsek cyklostezky sídliště Ďáblice – Žernosecká – Ďáblická, ale sportovci si přijdou na své i v zimě, jelikož se Praze 8 podařilo prosadit i získání financí na vybudování tří mobilních ledových ploch, které budou Bohnicích, Kobylisích a Karlíně.

Započne i projekt rozšíření kapacity a rekonstrukce Polikliniky Mazurská, kde je počítáno s 30 miliony korun na projektovou dokumentaci a související studie a dalších 8 milionů na rekonstrukci přilehlého parkoviště. Za 20 milionů pak na Praze 8 vznikne rodinné centrum, kde zázemí a zábavu naleznou děti všech věkových kategorií.

„Podstatná část investic půjde do kultivace veřejného prostoru. Počítáme s úpravou cest v Thomayerových sadech, na sídlišti Ďáblice, ale i s celkovou revitalizací parku Pod Plynojemem, nebo třešňového sadu v ulici Na Truhlářce na Bílé skále,“ vyjmenovává konkrétní projekty místostarosta Radomír Nepil (ANO).

Chceme zrekonstruovat i Libeňské podzámčí, kde je teď nepřístupný terén. V budoucnu by tam měly být třeba farmářské trhy nebo různé komunitní akce,“ říká starosta Roman Petrus (ČSSD).

Část získaných prostředků bude investována i do rozšíření kamerového systému a tím i zvýšení bezpečnosti v okolí základních a mateřských škol, ale i domovů pro seniory a kulturních objektů.

Celkem magistrát mezi všech svých 57 městských částí rozdělil 1,5 miliardy korun.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Ilustrační fotografie - kluziště

Zveřejněno: 19.06.2017