Praha 8 zná své nejlepší sportovce za rok 2017

Již podruhé vyhlásila naše městská část anketu o svého nejlepšího sportovce i sportovní legendu. V anketě Sportovec Prahy 8 roku 2017, nad kterou měl patronát házenkářský trenér Ján Mahor, historicky první Sportovní legenda Prahy 8, je vybrala prostřednictvím internetu samotná veřejnost.

Sportovní legendou Prahy 8 se stal bývalý vynikající fotbalista Josef Vojta, držitel stříbrné medaile z olympijských her 1964 a bronzové z ME 1960, dlouholetý hráč Sparty Praha, ale také Meteoru Praha VIII. Umístění z předchozího ročníku obhájila Alžběta Budínská (nejlepší mezi trenéry). Jan Pulkráb mezi muži a Julie Coufalová mezi juniorkami svá umístění vylepšili (ze 3. na 2. místo), minule nejlepší juniorka Kateřina Sekerová po přechodu mezi ženy hned obsadila 2. příčku.

Je úžasné, že máme tolik vynikajících sportovců. Jsme rádi, že jim můžeme alespoň tímto způsobem poděkovat a ocenit jejich výkony, protože si dobře uvědomujeme, kolik úsilí je stojí prosadit se v náročné konkurenci,“ řekla radní pro sport Jana Solomonová, pod jejíž záštitou se anketa konala.

Nejlepší sportovci ve všech osmi kategoriích převezmou 16. března 2018 v KD Krakov ocenění v podobě sošky bohyně vítězství Niké z rukou fotbalového internacionála Ladislava Vízka a představitelů radnice.


Výsledky ankety Sportovec Prahy 8 roku 2017

Žákyně
  1. Husková Marie Anna (ZŠ Burešova, skiboby)
  2. Janáčková Nela (SK Joudrs Praha, softbal)
  3. Quittnerová Natálie (Fitness center Báry a Hanky Šulcové, sportovní aerobik)

Žáci
  1. Kalčev Tadeáš (SK Joudrs Praha, softbal)
  2. Kůrka Václav (Beachklub Ládví, plážový volejbal)
  3. Pilný Tomáš (Modrá Hvězda Praha – potápění)

Juniorky

  1. Prokopová Viktorie (Fitness center Báry a Hanky Šulcové, sportovní aerobik)
  2. Coufalová Julie (SK Joudrs Praha, softbal)
  3. Janečková Petra (TJ SOKOL Kobylisy II, házená)

Junioři

  1. Paulson Andrew (TK SPARTA Praha, tenis)
  2. Vrána Kryštof (AC Praha 1890, atletika)
  3. Kloubský Richard (TJ SOKOL Praha Libeň, všestrannost)

Ženy

  1. Rendlová Eva (SK Joudrs Praha, softbal)
  2. Sekerová Kateřina (Fitness center Báry a Hanky Šulcové, sportovní aerobik)
  3. Stránská Eva (Fitness Svět pod Palmovkou, všestrannost)

Muži

  1. Káninský Kamil (RFS Praha, bojový sport Muay Thai, fotbal)
  2. Pulkráb Jan (Fitness Svět pod Palmovkou, ricochet)
  3. Skružný Jan (Modrá Hvězda Praha, potápění)

Trenér

  1. Budinská Alžběta (Fitness center Báry a Hanky Šulcové, sportovní aerobik)
  2. Ságner Ondřej (Fitness Svět pod Palmovkou, fitness)
  3. Gaňo Martin (RFS Praha, bojový sport Muay Thai)

Sportovní legenda Prahy 8

  • Vojta Josef (AC Sparta Praha, FK Meteor Praha VIII, fotbal)


Kompletní výsledky najdete v anketě na www.praha8.cz.




Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 01.03.2018
Vytisknout