Pražská koláž – workshop pro seniory

Senioři tvoří kolážeMěstská část nabízí seniorům MČ Praha 8 účast zdarma na zajímavém workshopu! Ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy (Na Poříčí 52/1554) budou mít možnost dne 19. května 2015 od 10 nebo 14 hodin navštívit kurz koláže. Jako bonus dostanou senioři i volný vstup do muzea.

Cílem workshopu je, aby se návštěvníci dozvěděli o koláži jako takové a sami si posléze vyzkoušeli pod odborným vedením tuto techniku. Vzniklá díla budou vystavena v letních měsících v budově úřadu MČ Praha 8 a následně vrácena jejich autorům. Pro koláže se mimo jiné budou využívat fotografie a obrázky Libně. Koláže tak budou pro občany Prahy 8 o to zajímavější. Pracovat se bude nůžkami nebo trhací technikou.

Lektorka Jitka Kopejtková se věnuje dlouhodobě umělecké tvorbě klasické koláže, kterou  vytváří zejména z papíru – nůžkami, skalpelem a trháním – bez použití počítače. Dokazuje tím, že koláž je stále živá a atraktivní technika, na kterou bychom neměli zapomínat.

Přijďte si vyzkoušet něco nového!

Pro rezervace piště na e-mail: pavla.tomsikova@praha8.cz

Senioři tvoří koláže