Pražské cyklozvonění zazvoní již podesáté!

Cyklozvonění 2016Ukažte všem, že jezdit po Praze na kole je nejen bezpečné, ale i příjemné.
Přijďte si užít poslední zářijovou neděli na rodinném festivalu pod hlavičkou Pražského cyklozvonění.

V neděli 25. září 2016 čekají na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, připravené cyklotrasy vedené z různých míst po celé Praze a zakončené v branických ledárnách v areálu A-parku. Svůj vlastní peloton vypraví také MČ Praha 8, která se k cyklozvonění připojuje pod záštitou zástupce starosty Petra Vilguse. Malou upomínku dostane každý, kdo se zúčastní společné cyklojízdy s  průvodcem.

Časy a místa startu cyklojízdy:
Metro Ládví 8.30 hod. nebo Rohanský ostrov 9.30 hod.

Od 10 do 17 hodin čeká v cíli na všechny účastníky tradiční zvonění a pořádná porce sportovních i odpočinkových aktivit. Dorazit můžete i pěšky – každý druh pohybu se počítá.

Jedním z nejzajímavějších letošních zážitků bude spanilá jízda historických bicyklů organizovanáVeteran Bicycle Club, ke které se mohou připojit všichni, kdo budou mít v nohách ještě dost sil.
Pojede se po bezpečných cyklotrasách propojených lávkami, které jsou zavěšené pod mosty na Pražském okruhu a které nabízejí nevšední pohled na svět.

Komu by se šestnáctikilometrový okruh podél Vltavy a Berounky přece jen zdál už moc, může načerpat síly u stánků s občerstvením, zaposlouchat se do zvuků živé hudby, obveselit se exhibicí na terénních překážkách Pump Tracku a v neposlední řadě si nechat navrhnout vlastní trasu podle svých požadavků, získat informace o novinkách v pražské cyklodopravě a další cyklotipy. Tomu, kdo má tvořivé děti, nebude jistě vadit, že se domů vrátí v poněkud jinak zbarveném oblečení. Čeká je totiž veliká výzva: strohý ledárenský areál s betonovými prvky pořádně rozzářit. U stánku dětského Street artu budou vybaveny vším potřebným. Ale i ostatní si přijdou na své v rámci mnoha dalších aktivit.

Po Praze s rodinou aktivně a zdravě!


Další informace naleznete na www.cyklozvoneni.cz.

Zveřejněno: 01.07.2016 – Tomáš Vlk   |   Aktualizováno: 02.09.2016
Vytisknout