Pražské židle & stolky

Mnoho veřejných prostranství je dnes zbytečně nevyužito, projekt Pražské židle a stolky v těchto lokalitách nabízí občanům Prahy možnost posedět na místech, kde to dříve nebylo možné. Projekt spočívá v instalaci židlí a stolů do veřejného prostoru města a jeho záměrem je oživení veřejného prostoru a podpora komunitního života v ulicích Prahy.

Projekt funguje od roku 2016 a každoročně přibývají nové lokality. Posedět tak lze v Emauzích, v Botanické zahradě, před Veletržním palácem, na Václavském, Malostranském a Senovážném náměstí, na smíchovské náplavce... a nyní i na travnaté ploše vnitrobloku ulic Hrubého, Kurkova, Kyselova, Rajmonova!

Více informací o projektu můžete najít na www.kc-hrubeho.cz a na www.iprpraha.cz/zidle.

Kde?
Zelená plocha před Komunitním centrem Hrubého (www.kc-hrubeho.cz) ve vnitrobloku ulic Hrubého, Rajmonova, Kurkova, Kyselova.

Zajímavost!
Věděli jste, že v sezóně 2017 bylo v provozu...?
40 lokalit
14 lokalit i v zimě
1261 židlí
322 stolků
30 ztracených židlí
11 ztracených stolků

Kdy?
Minimálně do podzimu.
Stolky a židle budou v testovací fázi k dispozici po–čt do 18.00 hodin, za čas možná i o víkendech.

Kdo?
Projekt probíhá díky Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, který mobiliář zdarma zapůjčil. Umístění v této lokalitě je iniciativou spolku Krásné Kobylisy, z.s. a Komunitního centra Hrubého.

V případě otázek či podnětů se obracejte na správce mobiliáře, kterým je v této lokalitě vedoucí KC Hrubého Kristýna Janyšková, tel.: 723 569 587, email.: kchrubeho@gmail.com.

Srdečně vás zveme na slavnostní otevření, které se uskuteční v pondělí 21. května 2018 v 17.00 hodin na travnaté ploše před Komunitním centrem Hrubého. Drobné občerstvení zajištěno. Pozvánka v Kalendáři akcí.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

KC Hrubého, mapa Pražské židle & stolky 
Zveřejněno: 16.05.2018
Vytisknout