Přijďte si popovídat se zástupci radnice do parku Košinka u příležitosti Dne stromů

mapa výsadbyV úterý 20. října oslaví naše městská část mezinárodní Den stromů. Při této příležitosti se uskuteční v parku Košinka v Libni od 14 do 16 hodin setkání s obyvateli Prahy 8. Součástí setkání bude vysazení dubu letního Annou Kroutil, radní pro životní prostředí, která celou akci zorganizovala. Připravena je také výstava k problematice vody v naší městské části.

Praha 8 bude nově slavit 3 svátky týkající se životního prostředí, mimo Dne stromů ještě Světový den vody a Den osmičkových parků. Zasazení dubu je symbolickým aktem, který předznamenává období nových výsadeb stromů, které začnou v příštím roce.

S výstavou o vodě, která zachycuje vodní prvky v městské části, pomohl Praze 8 ekologický spolek Zvonečník. Akce se vedle radní Anny Kroutil zúčastní také předseda Komise pro životní prostředí Vít Céza a zástupci Odboru životního prostředí a speciálních projektů.

Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě již více než 100 let. Datum oslav Dne stromů se liší podle klimatických podmínek jednotlivých zemí. V Česku připadá oslava na 20. října.

„Je mi potěšením, že můžu občany pozvat na výsadbu stromu a zajímavou výstavu. Životní prostředí je samozřejmě nejen pro Prahu 8 velmi důležité téma a moc bych uvítala, aby přišlo diskutovat co nejvíce lidí. Jsme připraveni hovořit o mnoha různých problematikách, například o úpravě pohybu psů v parku Košinka a okolí a dalších,“ zve na Den stromů radní Anna Kroutil.
Zveřejněno: 16.10.2015 – Anna Patočková