Probíhá zvelebení podchodu u zastávky Třebenická

Městská část Praha 8 úspěšně pokračuje ve zkulturňování dříve nevzhledných veřejných ploch. V současně době probíhá vymalování podchodu pod komunikací Vysočanská nedaleko autobusové zastávky Třebenická nevšední malbou od mladého umělce. Ta by měla symbolizovat neustálý shon v dnešních sídlištích. Malba se také snaží oživit tento trochu zapadlý betonový podchod, proto jsou použity výrazné z dálky viditelné motivy, které se hodí k tomuto podchodu, který trochu připomíná vstup do technického zázemí průmyslových objektů.

Finanční náklady na vznik tohoto uměleckého díla by měly činit 90.000 Kč. „Vymalování dříve ponurých a nezajímavých podchodů uměleckými díly od mladých umělců se nám velmi osvědčilo, protože jejich nová podoba vzbudila pozitivní ohlasy u místních občanů. V současné době je proto tímto způsobem zkrášlován podchod u autobusové zastávky Třebenická a plánujeme i zvelebení dalších podchodů. Budeme se snažit, aby všechny nové malby byly jedinečnými a originálními uměleckými díly,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Probíhající zvelebení podchodu u autobusové zastávky Třebenická navazuje na už proběhlé vymalování podchodů u metra Ládví a u tramvajové zastávky Štěpničná. Městská část Praha 8 plánuje podobně zkulturnit i další nevzhledné frekventované veřejné plochy. Uměleckým dílem by tak měl být brzy zkulturněn i podchod pod železniční trati u Grabovy vily.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zvelebování podchodu u zastávky Třebenická
Zveřejněno: 03.07.2017