První reprezentační ples Prahy 8 a Gymnázia PORG

Ples Prahy 8 a Gymnázia PORG, 24. února 2017, KD LádvíPrvní společný reprezentační ples městské části Praha 8 a gymnázia PORG si užili všichni účastníci.

Dne 24. února 2017 se v kulturním domě Ládví konal první reprezentační ples městské části Praha 8 a gymnázia PORG. Pro návštěvníky byla připravena sklenka italského prosecca jako welcome drink a také pestrá nabídka občerstvení v italském stylu v duchu fair trade. Úvodního slova se ujal místostarosta PhDr. Ing. Matěj Fichtner MBA, který zmínil spolupráci s gymnáziem PORG, jež vyústila ke spolupořádání této významné události. Ten také ocenil dobře se rozvíjející spolupráci s PKF – Prague Philharmonia. Dále promluvili zástupci gymnázia PORG paní ředitelka Mgr. Andrea Výšková a student Jan Šilha, kteří poděkovali za možnost tímto počinem zahájit příjemnou spolupráci s MČ Praha 8 v oblasti kultury.

Slavnostní entréé se neslo v režii smyčcového kvinteta PKF Prague Philharmonia. Na programu byly melodie George Bizeta (Carmen), Antonína Dvořáka (Slovanský tanec č. 8), Petra Iljiče Čajkovského (Květinový valčík), Johana Strausse ml. (Na lovu, Na krásném modrém Dunaji), Bedřicha Smetany (Vltava), Johannese Brahmse (Uherský tanec č. 5). Kvinteto hrálo ve složení Hana Jarošová Kubisová – housle, Eva Nykrýnová – housle, Stanislav Svoboda – viola, Teodor Brcko – violoncello a Rudolf Andrš – kontrabas. V průběhu večera hrála známé melodie k tanci a poslechu hudební skupina PEPETO, díky níž se parket zaplnil už při druhé písni.

V průběhu večera proběhla také ukázka standardních tanců profesionálních tanečníků Martina Viky a Zdeňky Vojtíkové, v jejichž podání mohli hosté vidět romantický waltz, vášnivé tango a radostný quickstep s prvky showdance. Nechyběla ani bohatá tombola, jejíž hlavní cenou byl poukaz na zájezd v hodnotě 10.000 Kč. Plný parket vydržel až do skončení plesu, který byl pro skvělou atmosféru o hodinu prodloužen.

Organizaci plesu zajišťovala Ing. Markéta Řehořová, vedoucí oddělení správy kulturních domů ve spolupráci se studentem Janem Šilhou, které velmi potěšil velký zájem a pozitivní ohlasy návštěvníků, tím více, že chtějí v této nově vzniklé tradici pokračovat i v příštích letech.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 17.03.2017