Radnice Prahy 8 vypisuje kvůli manipulaci s hlasováním novou anketu o budoucí podobě Elsnicova náměstí

Radnice osmé městské části zrušila internetovou anketu, v níž lidé hlasovali o budoucí podobě Elsnicova náměstí. „Kontrolní mechanismy vnitřních webových stránek zachytily manipulaci s hlasováním. Nechceme, aby jakákoliv varianta vyhrála podvodem,“ vysvětluje zrušení ankety radní Markéta Adamová a dodává: „Slíbili jsme, že si lidé odhlasují svoji variantu. Nemůžeme proto vybrat vítěznou variantu s vědomím toho, že výsledek mohl být jiný. Nezbývá, než anketu vypsat znovu.“ Administrátoři webu však tentokrát nastaví přísnější pravidla - před hlasováním se bude nutné zaregistrovat. „Věříme, že se občané budou ankety účastnit znovu a dají hlas své oblíbené variantě studie,“ doplňuje radní Markéta Adamová.

Nová anketa bude vyhlášena 9. října 2012 a hlasovat bude možné do 9. listopadu 2012.
„Návrhy, o nichž se hlasuje, jsou pouze ilustrační - jen nastiňují, jakým směrem se vydat. Vítězná varianta bude rozpracována, uspořádáme panel odborníků, kteří řeknou své stanovisko, a následně budeme řešit celou koncepci prostoru,“ přibližuje nejbližší postup radní Adamová.

Anketu o budoucí podobě Elsnicova náměstí vyhlásila radnice Prahy 8 koncem srpna. Lidé měli na výběr ze čtyř variant architektonické studie, jejíž základní myšlenkou je přiznání koryta Rokytky, znovu zapojení vody do městské zástavby a odkrytí prvního silničního mostu z dusaného betonu v Čechách. Samotné varianty studie pak řešily více či méně náročné urbanistické zpracování plochy náměstí.

Příprava revitalizace Elsnicova náměstí a realizace samotná je rozdělená do tří časových bloků – dosud proběhla příprava nezbytných podkladů, jako je vyměřování inženýrských sítí apod., spolu se zpracováním studií. V druhé etapě je ponechán prostor veřejnosti, která si sama vybere, jakým směrem se má radnice vydat při rekonstrukci náměstí. Poslední etapa se bude týkat zajištění financování a realizace samotné.
Zveřejněno: 08.10.2012
Vytisknout