Registrace parkovacích oprávnění na Praze 8

Parkovací místaRegistrace parkovacích oprávnění pro nově vznikající zóny placeného stání na Praze 8 bude zahájena od 1. července 2016. Parkovací zóny placeného stání budou v MČ Praha 8 zavedeny v Karlíně, Libni a na Ládví podle koncepce schválené Radou hlavního města Prahy. Zóny začnou platit přibližně od poloviny září 2016.

Registrace bude probíhat na třech místech. Od pátku 1. července se bude možné registrovat v prostorách hlavní budovy ÚMČ Praha 8 v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň). „Snažíme se našim občanům vyjít maximálně vstříc, proto jsme zřídili registrační místa pro zóny placeného stání v lokalitách, kde se budou zóny zavádět,“ uvádí radní pro dopravu Karel Šašek. V průběhu měsíce července budou otevřeny pobočky v Karlíně na adrese Karlínské náměstí 22/14 a v Kulturním domě Ládví.  Předpokládaná otevírací doba bude pro všechny registrační místa od 8.00  do 20.00 hodin. Dle potřeby může být pracovní doba upravena.

Platba kartou nebo převodem z účtu bude možná na všech pracovištích. Provést platbu v hotovosti bude možné pouze v budově ÚMČ Praha 8 v tzv. Bílém domě. Majitel vozu s trvalým bydlištěm na Praze 8 při registraci musí předložit technický průkaz vozidla a občanský průkaz. Cena parkovacího oprávnění pro stání prvního vozidla fyzické osoby v jedné ze tří parkovacích oblastí na Praze 8 pro občany mající v ní trvalé bydliště je na rok zpoplatněna částkou 600 Kč, parkovací oprávnění pro osoby starší 65 let je zlevněno na 180 Kč. Pro celou zónu Prahy 8 je poplatek 1200 Kč, lidé nad 65 let zaplatí 360 Kč. Pokud automobil vlastí právnická osoba jsou podmínky odlišné. Kompletní informace ohledně zón placeného stání na Praze 8 jsou k nalezení zde: http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-8/

„Dovolil bych si požádat naše občany, aby nenechávali registraci parkovacího oprávnění pro zóny na poslední chvíli. Vyhnou se tak možným frontám a zbytečné ztrátě svého času,“ doplňuje radní Karel Šašek. V posledním měsíci před zavedením zón je totiž očekáván největší nápor zájemců a hrozí proto vznik dlouhých front.

Veškeré informace k zónám placeného stání vč. mapy jednotlivých oblastí, kterou připravil Magistrát hl. m. Prahy, naleznete na webových stránkách Technické správy komunikací hl. m. Prahy na www.parkujvklidu.cz. O všech novinkách budou občané informováni jak na webových stránkách a Facebooku městské části, tak v měsíčníku Osmička.