Rekonstrukce tramvajové trati v Zenklově ulici je v plném proudu!!

Termín: 22. 3. – 30. 4. 2011

Z důvodů rekonstrukce tramvajové trati bude v několika etapách v březnu a dubnu vyloučen provoz tramvají v Zenklově ulici.

Práce na tramvajové trati budou probíhat v souvislém úseku mezi Palmovkou a Elsnicovým náměstím, kde bude stávající konstrukce trati z velkoplošných panelů nahrazena betonovou deskou s živičným povrchem (stejná konstrukce je použita např. ve Vyšehradském tunelu). Dále budou probíhat lokální opravy poruch trati v úseku mezi zastávkou Stejskalova a křižovatkou s ul. Nad Šutkou.

Po dokončení prací dojde ke snížení hlučnosti z tramvajové dopravy (především v úseku Palmovka – Elsnicovo nám.), zvýší se komfort cestování a z trati budou odstraněny omezené rychlosti. V zastávce Divadlo Pod Palmovkou bude zvýšena nástupní hrana na 16 cm (ze současných 4 cm). Současně budou moci být v Zenklově ulici provozovány nízkopodlažní tramvaje 14T a 15T.

Omezení MHD

1. etapa: 22. 3. cca 0:30 – 24. 3., cca 4:00

-  vyloučení provozu tramvají v úseku Palmovka – Kobylisy

Náhradní autobusová doprava X10 Palmovka – Kobylisy

• nástupní zastávka Palmovka v autobusovém terminálu
  • zřízena zastávka Kotlaska před prodejnou Albert
  • ostatní nácestné zastávky a výstupní zastávka Kobylisy z centra v blízkosti zastávek pravidelné tramvajové dopravy
  • v opačném směru (do centra) vedení Primátorskou ulicí, zastávka Vosmíkových zrušena, zastávka U Kříže umístěna mezi ulicemi Konšelskou a Podlipnou
  • výstupní zastávka Palmovka v ulici Na Žertvách (společně s TRAM)
  • pro noční provoz je NAD (X55) prodloužena až do zastávky Vozovna Kobylisy

2. etapa: 24. 3. cca 4:00 – 30. 4., cca 1:30

-  vyloučení provozu tramvají v úseku Palmovka – Vosmíkových, v úseku Kobylisy – Vosmíkových zavedena tramvajová linka 30

Náhradní autobusová doprava X10 Palmovka – Bulovka

• v zastávce Vosmíkových směr Palmovka, která je přemístěna o cca 150 m k Bulovce, zajištěn přestup mezi náhradní autobusovou a tramvajovou dopravou
  • pro noční provoz je NAD (X55) prodloužena až do zastávky Vozovna Kobylisy

3. etapa: 30. 4. cca 1:30 – 30. 4., cca 4:30

-  shodná s první etapou

Omezení automobilové dopravy

Vzhledem k tomu, že hlavní práce budou probíhat ve stísněných prostorech mezi Palmovkou a Elsnicovým náměstím, bude změněn dopravní režim ve „spodní“ Zenklově ulici i přilehlých komunikacích. Místa pro zásobování provozoven budou zřízena v přilehlých ulicích.

1)  Zenklova (Palmovka – Elsnicovo nám.)

o  průjezdná pouze směr sever, a to výhradně pro obsluhu Světovy ulice z ulice Na Hrázi jako průjezd staveništěm a v závislosti na pohybu stavební techniky

2)  U Synagogy

o  zobousměrněna, zaslepena, zákaz zastavení

3)  Na Hrázi

o  zobousměrněna, zaslepena kromě obsluhy Světovy ulice, zákaz zastavení

4)  Vojenova

o  zcela nepřístupná

5)  Ronkova

o  změna směru jednosměrky (NAD)

6)  přejezd Elsnicovo náměstí (pouze 22. 3. – 2. 4.)

o  zákaz jízdy Zenklova/Voctářova -> Kotlaska (v uvedeném směru)

7)  Zenklova (Primátorská – Horovo nám., pouze 24. 3. – 31. 3.)

o  objízdná trasa Primátorskou ulicí (v uvedeném směru)

Uvedené termíny se mohou změnit na základě postupu prací.

Celý plánek v původní velikosti ve formátu PDF ke stažení zde.