Rozhodnutí primátora hlavního města Prahy: V Praze se bude smět do veřejných budov, obchodů a zastávek MHD jen se zakrytým nosem a ústy

Lidé v Praze budou muset chodit do veřejných budov, obchodů a zastávek MHD jen se zakrytým nosem a ústy. Nařízení začne platit ve středu ve 12.00 hod. Na vnějších prostranstvích zákaz platit zatím nebude. Stejné nařízení již platí při vstupu do prostředků MHD.

Opatření se bude týkat veřejných budov, služeben státní i městské policie, zdravotních a sociálních zařízení, ale jde také o supermarkety nebo nádraží. Zjednodušeně všechny vnitřní prostory.

Lidé budou muset mít zakrytá ústa a nos rovněž na zastávkách MHD. Bude fungovat stejná zákazová zóna, která na nich platí v rámci zákazu kouření. V MHD platí nařízení o zakrytí dýchacích cest od dnešního rána.

Zveřejněno: 17.03.2020