Rozloučili jsme se s létem

Poslední venkovní akce tohoto roku zaměřená na ekologickou a bezpečnostní osvětu pro děti i širokou veřejnost proběhla na louce Žernosecká ve čtvrtek 5. října 2017.

„Uspořádali jsme druhý ročník akce, která hravým způsobem seznamuje děti s otázkami ekologie a bezpečnosti. U každého stanoviště byly doslova vtaženy do děje, případně se formou soutěží učily,“ vyjmenovává radní Anna Kroutil, pod jejíž záštitou akce proběhla. „Aktivity, které jsme pro tento ročník připravili, jsou opravdu pestré. Děti si mohly zkusit být rytířem se společností Zaobzor, poskládat puzzle s ekologickými poučkami u stánku EKO-KOMu, zkusit slalom s popelnicí jako opravdový popelář s IPODECem, nebo zapojit do praktických ukázek psů s psovody ze Záchranné brigády kynologů Praha,“ vyjmenovává radní Kroutil.

Možnost ozvláštnit výuku prvouky svých žáků využila např. ZŠ Na Slovance, která podobné akce pořádané MČ Praha 8 navštěvuje pravidelně. Paní učitelka i děti si chválily především ukázky zásahů policistů a koní jízdního oddílu, či výcviku psů záchranářů. Zájem sklidilo také loutkové divadlo Státního zdravotního ústavu, během něhož se děti dozvěděly více o prevenci úrazů, nebo historický autobus zapůjčený Muzeem Městské hromadné dopravy v Praze. Hygienická stanice hl. m. Prahy  ve své hře Vidí mě? Zdůrazňovala dětem i veřejnosti důležitost vhodného oblečení chodců v silničním provozu. Za splněné úkoly i aktivitu během ukázek mohly děti získat malou odměnu v podobě sladkosti či samolepky.

„Jelikož počasí již venku pořádaným akcím nebude příliš nakloněno, neznamená to, že další vzdělávací aktivity pro děti nebudeme pořádat. Již teď jsou v přípravě další ročníky venkovních vzdělávacích akcí.“ doplňuje informace radní Jana Solomonová, která se akce rovněž zúčastnila.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 06.10.2017
Vytisknout