Seč trávy na Praze 8 provádí od soboty náhradní dodavatel

Protože společnost Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s., která měla do pátku zajistit kompletní seč trávy na Praze 8, nedokázala splnit své závazky vůči městské části a seč nezajistila ve slibovaném termínu ani kvalitě, přistoupila městská část k právním krokům, které jí umožňuje smlouva s touto společností. Jednou z nich je zajištění náhradního dodavatele, který dokončí práci v případě, že společnost Komwag své závazky nenaplní. I přes opakované výzvy a urgence městské části se tak bohužel nestalo. Z tohoto důvodu od soboty 27. května provádí seč náhradní dodavatel. Ten má za úkol nejen dokončit seč tam, kde ještě nebyla provedena, ale také případně po společnosti Komwag opravit seč tak, aby nikde nebyla špatně či nerovnoměrně posekaná místa a veškerá travní hmota byla odvezena. 

Tímto se chceme občanům omluvit za krátkodobé rušení ve dnech pracovního klidu, ale je nezbytné, aby byla situace s nedokončenou sečí řešena co nejrychleji.

Nově vzniklé náklady budou přeúčtovány společnosti Komwag. Kromě toho budou po společnosti Komwag požadovány smluvní sankce a pokuty vyplývající ze smlouvy, kterou svým jednáním porušuje.

Ještě jednou se občanům Prahy 8 velice omlouváme za vzniklé obtíže způsobené špatně provedenou prací dodavatelské firmy. Praha 8 podnikne proti společnosti Komwag všechny právní kroky, které jsou na základě smlouvy možné.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 27.05.2017
Vytisknout