Signal Fest představí 6 světelných instalací v Karlíně, společným tématem je 30. výročí sametové revoluce

Signal Festival 2018, foto Marek MadenskýSedmý ročník Signal Festivalu proběhne v Praze od čtvrtka 10. do neděle 13. října 2019 a přinese 18 světelných instalací od umělců z České republiky i ze zahraničí. Hned 6 z nich najdete přímo v Karlíně a dalších 12 na dvou trasách v centru Prahy na Malé Straně a Starém Městě. Festival bude letos provázet společné téma, kterým se k 30. výročí od významných společenských změn v České republice stala revoluce.

Všech 6 instalací v Karlíně je možné obejít za jeden večer. Můžete začít na Karlínském náměstí u videomappingu. Na průčelí kostela sv. Cyrila a Metoděje budou italští umělci ze studia Nohlab promítat videomapping o paradoxu lidského vnímání, smyslech a vlastního já. Karlínská trasa vás dále zavede do Galerie Kooperativy, kde objevíte dílo a.r.r.c od ruského studia Dreamlaser. Zde pomocí světla a zvuku prožijete revoluci uvnitř samy sebe. Dále pokračujte na Lyčkovo náměstí, kde se na secesní budově základní školy ze začátku 20. století odehraje barevný videomapping tentokrát od italského studia ILLO na téma české historie. Ten potěší hlavně malé diváky. Při přechodu z jednoho náměstí na druhé nezapomeňte zvednout hlavu. Mezi nebem a Karlínem budou jako kouzelné hodinové ručičky obíhat tři lasery v barvách trikolory. Ti z vás, kteří rádi objevují, mohou využít situace a hledat tři zapomenuté komíny, které slouží jako osy pro světelná ramena hodin v rychlosti vteřinové, minutové a hodinové ručičky. Z Lyčkova náměstí je to jen kousek do Invalidovny, kde na vás čeká tajemná nadsázka z rukou umělců jako jsou Federico Díaz, skupina Rafani a další, kteří společně tvoří pod jménem iniciativy Big Light. Svou procházku Karlínem zakončíte ve vedlejších Kaizlových sadech, kde najdete vizuálně působivé dílo od amerického umělce Parkera Heyla, které je příkladem boje zručnosti a technologie. Jen 2 zastávky na karlínské trase jsou placené. Vstup do Galerie Kooperativy a budovy Invalidovny si můžete zajistit koupí jednotné festivalové vstupenky, která vám zaručí přístup také na další zpoplatněné instalace festivalu. Signal Pass si můžete pořídit v předprodeji za 250 Kč nebo za 300 Kč na infopointech (Karlínské náměstí, Staroměstské náměstí, Kampa) nebo u vstupu do galerijní zóny.

Více informací o festivalu, jeho trasách a programu najdete na webu www.signalfestival.com. Stáhnout si můžete také mobilní aplikaci s mapou zdarma.

Signal Festival 2018, foto Alexander Dobrovodský Signal Festival 2018, foto Alexander Dobrovodský

Signal Festival 2018, foto Alexander Dobrovodský

Zveřejněno: 02.10.2019