Skauti z Kobylis oslavili 100 let existence

Skauti z Kobylis oslavili 100 let existenceV sobotu 2. října oslavili skauti ze střediska 24 Sever 100 let od svého založení. Na oslavu dorazilo 330 současných i bývalých členů, rodičů a přátel.

“Bylo mi velkou ctí navštívit oslavu tak krásného výročí. Jsem opravdu rád, že máme v Praze 8 skautskou organizaci, která se nevzdala ani v období dvou totalitních režimů. Skauti z Kobylis mají být oprávněně na co hrdí,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), který se oslav výročí taktéž zúčastnil. 

Středisko 24 Sever je nejstarším skautským střediskem v Praze 8. První skautský oddíl v Kobylisích byl založen již roku 1921 Eugenem Kellnerem. O čtyři roky později dostali číslo 24.

Dnes má středisko okolo 160 členů, kteří jsou rozděleni do 8 oddílů: 24. oddíl skautek a světlušek, 24. oddíl skautů a vlčat, 24. kmen Roverů, 24. klub oldskautů, 224. oddíl dospělých a 24. oddíl benjamínků.

Pro důstojnou oslavu tohoto jubilea připravili skauti několik akcí, kterými si připomněli důležité momenty a osobnosti své bohaté historie. Po celý rok probíhá soutěž „Stoletá družina“, která má za cíl zábavnou formou seznámit současné členy s historií střediska. Program spojený s oslavou stoletého výročí uspořádali skauti i v rámci tradičního „skautského dne“, který se konal v dubnu 2021. A oslavy vyvrcholily velkou celodenní akcí pro současné i bývalé členy střediska v klubovně na Svornosti právě v sobotu 2. října. 

Webové stránky střediska 24 Sever https://www.24sever.org/Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Skauti z Kobylis oslavili 100 let existence


Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 04.10.2021
Vytisknout