Skauti z Prahy 8 mají novou klubovnu

Skauti z Prahy 8 mají novou klubovnuNovou, útulnou klubovnu v areálu MŠ Dolákova mohou již využívat desítky skautů z Prahy 8. Klubovna byla jednou z priorit vedení radnice Prahy 8, které se podařilo na realizaci získat i potřebné financování v podobě dotace od Magistrátu hl. města Prahy.

Skautská klubovna vyhrála jako projekt na městské části v rámci participativního rozpočtu. Financována byla ze dvou částí, celková částka byla zhruba 22 milionů, městská část hradila polovinu a druhou polovinu Magistrát hl. m. Prahy.

„Plníme slib, jak se ostatně u skautů děti učí. Oddíl Stopaři získá krásné a inspirativní zázemí, navíc se povedlo využít prostor po nefunkční sauně,“ vysvětluje radní Tomáš Hřebík (STAN), podle kterého klubovna bude sloužit přibližně dvěma stům skautů, kteří tu najdou zázemí pro svou činnost. Klubovna nabízí prostor k tvůrčím aktivitám a má rovněž sociální zázemí nebo kuchyňku.

Koncepce byla od počátku řešena s vedením Skautů z Prahy 8. Patrová stavba podle projektu Atelieru Tecl je navržena s ohledem na využití objektu a okolní prostředí. Je zde použit industriální motiv budovy s doplňujícími dřevěnými prvky jak v exteriéru, tak v interiéru. Industriální řešení se objevuje zejména betonovým vzhledem fasády 1.NP či železobetonovými stropy s přiznaným otiskem bednění v interiérech.

Podle místostarosty Prahy 8 Tomáše Tatranského (TOP 09) jsou po dokončení klubovny ideální podmínky pro nábor dalších malých skautů: „Soustavně usilujeme o podporu volnočasových aktivit pro děti v naší městské části. A jsme moc rádi, kolik klubů, oddílů nebo kroužků u nás působí. Domnívám se, že jsme v tomto směru jedna z nejaktivnějších lokalit v Praze.“

Skauti z Prahy 8 mají novou klubovnu

Zveřejněno: 01.07.2021