Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: připomínka k letnímu provozu MŠ (Milada Vandlíková 19.01.2020 21:43) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, na jednu stranu je letní provoz MŠ na území MČ Praha 8 velmi rozsáhlý, na stranu druhou je k dětem (a mnohdy i k rodičům) velmi nepřátelský. V tomto novém systému se totiž může stát, že dítě poputuje úplně samo do cizí školky, kde nikoho nezná (ani děti ani učitelky), tudíž bude úplně zbytečně traumatizováno. Nemluvě o tom, že pokud rodič dostane příkazem školku sice ve stejné lokalitě, ale úplně mimo trasu např. do zaměstnání (a hlavně pro nutnost docházet do práce musí dát dítě o prázdninách do školky), znamená to další trauma v podobě nutnosti vstávat o hodinu dříve, aby se do té školky vůbec dostali, hlavně pokud nemá auto. Takže moje domněnka je taková, že se Vám sice přihlásí (a řádně zaplatí) spousta dětí, ale nakonec stejně všichni nenastoupí, protože to nakonec rodiče raději vyřeší jinak, hlavně aby dítko bylo v pohodě - do cizí školky prostě nepůjde. Nechápu, proč měníte zaběhnutý "přátelský" systém v neprospěch dětí.
  • Odpověď: (21.01.2020 14:17)
   Vážená paní Vandlíková, 
    
   letní provoz na Praze 8 již historicky zahrnuje 6 týdnů, a vždy jde o provoz jedné školky v rozsahu max. 2 týdnů. Tedy, pokud by rodiče chtěli využít všechny možnosti, tak jejich dítě postupně navštíví 3 mateřské školy. Tomu bylo vždycky, zde žádná změna není. 

   Během letních prázdnin roku 2020 bude otevřeno minimálně 9 mateřských škol, a to vždy současně 3 (jedna v každé ze tří lokalit). 

   Ptáte se, proč dochází ke změně systému. Důvodem byly např. stížnosti rodičů v minulých letech na nemožnost placení školného a stravného internetovým bankovnictvím, či na pozdní určení provozu MŠ v létě (vloni bylo určeno tradičně v dubnu, platby byly vybírány na konci května a do té doby neměl nikdo místo ve školce v létě jisté). Zároveň vycházíme vstříc pedagogickým pracovníkům mateřských škol s ohledem na čerpání jejich zákonné dovolené. 

   Další odpovědi k této problematice najdete na https://www.praha8.cz/Letni-provoz-nasich-osmickovych-materinek-je-v-ramci-Prahy-zcela-jednoznacne-nejrozsahlejsi.html , v části 8 otázek a odpovědí (FAQ) o letním provozu 2020.

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: MŠ letní prázdniny (Sudlíková 17.01.2020 10:07) – Školství
  Sdílet
  Teď jsem si přečetla vaši odpověď, která se týká provozu MŠ o letních prázdninách a jsem z toho zděšená. Já i manžel pracujeme a o letních prázdninách si předáváme dceru jak to jen jde. Dcera je velmi úzkostná a dlouho si v novém prostředí zvyká. Jsme rádi za 14.dní o prázdninách v naší školce, na kterou si víc jak dva měsíce zvykala. Nemůžeme jí dát každé dva týdny do nového prostředí. Co máme dělat. Přihlásit se a zaplatit všechny termíny a pak chodit jen do kmenové školky? Vždyť to není takhle možné.
  • Odpověď: (20.01.2020 16:20)
   Vážená paní Sudlíková, 

   přihlašování na konkrétní termín a konkrétní školku fungovalo v minulých letech. 

   Systém fungoval tak, že většina školek měla více přihlášených než míst. Proto nebylo možné zavést bezhotovostní placení a byly fronty na placení školného a stravného, což zákonní zástupci oprávněně kritizovali. Navíc většinu školky „obsadily“ kmenové děti, tudíž volných míst pro děti z jiných školek nebylo moc. To jsou některé z důvodů, proč došlo ke změně systému. 

   Zda bude vaše kmenová mateřská škola v provozu, bude známo koncem února 2020. Viz  https://www.praha8.cz/Letni-provoz-nasich-osmickovych-materinek-je-v-ramci-Prahy-zcela-jednoznacne-nejrozsahlejsi.html

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Letní provoz v MŠ o letních prázdninách (V.Vrbová 14.01.2020 11:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  přečetla jsem si pravidla pro provoz MŠ o letních prázdninách. Ale než vyplním přihlášku, potřebuji vědět jaká školka bude v jaký termín v provozu, kde tyto informace najdu? Chci syna přihlásit jen do jeho kmenové školky U Sluncové, případně na Lýčkovo náměstí, do ostatních školek jezdit nebudeme. A dle termínu si potom naplánujeme dovolenou a chalupu u babičky. Což bez informace o MŠ a konkrétním termínu není možné. Předem děkuji V.Vrbová
 • Otázka: osmička pro rodinu (Vokálová 24.11.2019 21:45) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč přestala fungovat osmička pro rodinu a dětský kluby krabík a komunitní centrum U Pazderek. Děkuji Vokálová V.
  • Odpověď: (26.11.2019 11:09)
   Dobrý den,

   Osmička pro rodinu funguje. Pouze v posledních dnech došlo k výpadku fungování webu www.osmickaprorodinu.cz, který je nyní již funkční.
   Zde naleznete kalendář akcí.

   S pozdravem

   Kateřina Halfarová
   Osmička pro rodinu
 • Otázka: Volná místa ve školkách (Marie Kunstatova 03.08.2019 9:53) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím kde najdu, kolik mají školky volných míst pro předškoláky? Moc děkuji MK
  • Odpověď: (05.08.2019 14:49)
   Vážená paní Kunstatová,
    
   počet volných míst v mateřských školách zveřejněn není, téměř všechny školky jsou plně obsazené. Pokud potřebujete umístit předškolní dítě, a nebyli jste u zápisu, obraťte se přímo na Odbor školství a Vaše dítě bude umístěné.
    
   S pozdravem

   Mgr. Jaroslava Benetková
   vedoucí oddělení provozu a organizace školství
   Odbor školství (OŠ)
   e-mail: jaroslava.benetkova@praha8.cz
 • Otázka: Rozbité brýle v MŠ (Dita Boháčová 04.06.2019 19:17) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chci se vás zeptat jako zřizovatele mateřské školy Na Pěšinách, jak a u koho mám uplatnit náhradu škody za rozbité brýle, která se stala ve školce. Děkuji.
 • Otázka: Možnost stravování seniorů ve školní jídelně j (Božena Kuchtová 04.06.2019 10:02) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, je možnost stravování seniorů ve školní jídelně ? Pokud ano, za jakých podmínek a která škola v Bohnicích nabízí tuto možnost ?
  Děkuji. BK
  • Odpověď: (05.06.2019 10:37)
   Vážená paní Kuchtová,

   10 základních škol, zřizovaných MČ Praha 8, nabízí stravování i pro cizí strávníky. V oblasti Bohnic je to ZŠ a MŠ Ústavní a ZŠ Glowackého.

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Spádová MŠ a ZŠ (J. Šubrt 15.04.2019 23:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, pod jakou spádovou MŠ a ZŠ spadá adresa Střížkovská 434/31? Děkuji
 • Otázka: Spádová MŠ predškolský ročník (Zuzana Csajková 20.03.2019 20:26) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, aké sú spádové MŠ pre ulicu K Beranovu pokiaľ sa jedná o povinný predškolský ročník? Sú to MŠ z celej oblasti Prahy 8 alebo len z časti Dolné Chabry? Ďakujem
  • Odpověď: (21.03.2019 8:05)
   Vážená paní Csajková, 

   ulice K Beranovu nespadá do městské části Praha 8, ale do městské části Praha – Dolní Chabry. Tudíž spádové mateřské školy  jsou mateřské školy, zřizované městskou částí Praha - Dolní Chabry – viz strana 21 vyhlášky

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: spadova oblast ZŠ (Olga Bautzova 05.03.2019 19:23) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, na webovém odkazu ani ve vyhlášce jsem nenašla spádovou oblast pro ulici K Beranovu. Mohl byste mi prosím říci, ke které ZŠ je oblast přiřazena? Děkuji


Vytisknout