Skvělý úvod sezóny pro týmy Joudrs

Všechny týmy bohnických softballistů si splnily své cíle pro začátek venkovní sezóny. A-tým žen ukázal svou výbornou připravenost již začátkem dubna na turnaji v Holandsku, kde vybojoval stříbrné medaile. Ve skvělých výkonech pokračovala děvčata i v prvním ostrém domácím klání, kdy suverénně zvítězila v 1. turnaji poháru ČSA a položila tak základ k účasti na závěrečním podzimním českém Final Four, ve kterém se bude bojovat o účast v evropském Poháru vítězů pohárů. První tým žen Joudrs však pomýšlí ještě výše. Pod novým trenérským vedením chce letos vrátit extraligový titul zpět do Bohnic, a že to myslí vážně, předvedl hned v úvodních dvojzápasech ženské extraligy. Nejdříve zdolal houževnatého nováčka z Ledenic a pak si k nadšení všech svých fanoušků bez problému poradil se svými hlavními rivalkami, krčskými Eagles, které zdrtil v obou zápasech. V tom druhém dokonce 7:0 tzv. rozdílem bodů, tedy ještě před ukončením normální hrací doby. Po úvodním extraligovém víkendu jsou tak Joudrsačky v čele extraligové tabulky a chtějí v něm zůstat až do konce základní části.

Dařilo se i ženskému Béčku, které v přípravném turnaji vybojovalo v konkurenci 12 týmů cenné vítězství na domácím Joudrs Cupu. Na turnaji se představil i nově vytvořený C-tým žen a ukázal, že bude patřit k černému koni ve 3. lize. Béčko pak potvrdilo svou formu i v úvodních čtyřech utkáních 2. ligy a s jedinou prohrou vede druholigovou tabulku.

Mládežnické týmy Joudrs pak úspěšně zvládly kvalifikace do svých extralig, což zvláště u chlapeckých týmů zaslouží velký obdiv. Jak kadeti, tak i žáci se do nejvyšších soutěží probojovali hned po prvním roce své existence a překvapili tak mnohé odborníky českého chlapeckého softballu. Konkurence v obou kategoriích je opravdu velmi silná.

A svůj premiérový zápas zvládl i nově vytvořený tým mužů, v jehož kádru je více než polovina hráčů, kteří začali s aktivní hráčskou kariérou teprve před pár měsíci, další oprášili své rukavice po více či méně dlouhé hráčské pauze. Pod vedením hrajícího kouče a předsedy klubu Tomáše Kusého na sobě přes zimu tvrdě dřeli a první ostré utkání své historie zvládli na jedničku. Zápas byl velmi očekávaný všemi fanoušky a naplněnost tribun by mohla závidět většina extraligových zápasů. Ke slavnostnímu rázu přispěl jak úvodní zahajovací ceremoniál tak i překvapení v podobě roztleskávaček z řad fanynek týmu i závěrečná autogramiáda. Přejme mužům Joudrs, aby svými výkony napodobili ženskou větev klubu a v co nejkratší době se z nejnižší soutěže probojovali do extraligy.

Extraliga zen v softballu
Zveřejněno: 28.04.2014
Vytisknout