Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Karlínském náměstí

Osmá městská část bude mít jako každoročně svůj vánoční strom. Jeho slavnostní rozsvícení proběhne ve čtvrtek 3. prosince od 17.00 hodin na Karlínském náměstí. U této příležitosti proběhne adventní setkání a připraven bude také kulturní program s vánoční tematikou.

V letošním roce vánoční strom darovali obyvatelé Prahy 8. Velké díky patří rodinám Žárských a Štolových z  Čimic, kteří strom věnovali nejenom všem občanům osmé městské části, ale také všem lidem, kteří si rádi připomínají Vánoce, ke kterým ozdobený a osvícený strom rozhodně patří. Tento středněvěký smrk ztepilý je 11 metrů vysoký a bude osvětlovat Karlínské náměstí až do Silvestra. Každý den se rozsvítí vždy současně s veřejným osvětlením.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude probíhat pod taktovkou moderátora Petra Hrocha Bindera. Při téměř dvouhodinovém programu se představí Žesťová harmonie (ZUŠ Taussigova), Malá hudecká, Saxofonové kvarteto (obě tělesa ze ZUŠ Klapkova), zpěváci z Hudební akademie Praha Pavly Zumrové, vokální skupina VOSK, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení a kulturní program zakončí zpěváčci ze souboru Osmikvítek. Připraveny budou i dílničky pro děti. Naši nejmenší se budou moci zapojit do výroby obřího vánočního řetězu, mohou si také vyzkoušet výrobu špízů z ovoce a čokolády či se zabavit při malování na kelímky.

„Jsem ráda, že nám byl darován tak krásný strom, a chtěla bych poděkovat oběma rodinám za jeho poskytnutí. Věřím, že strom přinese úsměvy a vánoční pohodu do srdcí všech obyvatel Prahy 8,“ uvádí místostarostka Alena Borhyová.

Program:

Moderátorem akce je Petr Hroch Binder.

17.00–17.05 – ŽESŤOVÁ HARMONIE (ZUŠ Taussigova) – 2x fanfára.
17.05–17.10 – ZAHÁJENÍ AKCE – rozsvícení stromu.
17.10–17.20 – MALÁ HUDECKÁ (ZUŠ Klapkova) – 7 dětí (13–15 let) pod vedením učitele Františka Staňka – koledy z Valašska.
17.20–17.35 – SAXOFONOVÉ KVARTETO (ZUŠ Klapkova) – pod vedením učitele Tomáše Sticha.
17.35–17.50 – HUDEBNÍ AKADEMIE PAVLY ZUMROVÉ – zimní notování nejen vánoční.
17.50–18.05 – VOSK – vokální skupina – koledy české a evropské.
18.05–18.20 – OSMIKVÍTEK – dětský pěvecký soubor.
18.20–18.40 – FOERSTROVO KOMORNÍ PĚVECKÉ SDRUŽENÍ – ženský pěvecký sbor 20 děvčat – koledy z Chodska, Boubínska apod.

Dílničky pro děti:
  • výroba špízu z ovoce a čokolády
  • malování na kelímky
  • výroba obřího vánočního řetězu
Svíčkařství: Všichni návštěvníci budou mít také možnost vyrobit si krásnou vlastní svíčku.

Pozvánka - rozsvícení vánočního stromu 2015
Zveřejněno: 20.11.2015 – Anna Patočková