Slavnostní ukončení přehlídky ochotníků Divadelní Osmička

Sumus Červená kalinaV pátek 23 října se od 19.00 hodin uskuteční slavnostní ukončení přehlídky ochotnických souborů Divadelní Osmička. Přehlídka probíhala po celý říjen v Divadle Karla Hackera v Kobylisích. Závěrečného slova se chopí Marie Tomsová a Alexandr Hemala. Předána bude cena diváků a cena místostarostky Aleny Borhyové.

Komedie s názvem „Bez roucha aneb ještě jednou zezadu“ v podání ochotnického souboru Maškara, ukončí sérii 11 večerů zaměřených na přiblížení ochotnického divadla občanům Prahy 8. Ti si mohli vychutnat hry od známých českých i světových spisovatelů a zažít dramata, komedie, kabarety a jiné žánry.  Představily se inscenace jako Tlustý prase, Červená kalina, Otec svého syna aneb vše pro firmu, Kabaret IKSypsilonZET, Směšné maličkosti aneb Tři ve při a další.

Na slavnostním ukončení festivalu bude vyhlášena cena diváků, kteří mohli po všechny divadelní večery hlasovat prostřednictvím anketních lístků o nejoblíbenější hru. Předána bude také speciální cena paní místostarostky Aleny Borhyové, která ohodnotí nejlepší umělecký zážitek.

„Divadelní představení byla úžasná, diváci přišli v hojném počtu a celý festival se jednoduše skvěle vydařil. Jsem ráda, že jsme mohli ochotníkům v Praze 8 poskytnout tak velký prostor pro jejich prezentaci a věřím, že toho využijí i v příštím roce, kdy plánujeme s přehlídkou Divadelní Osmička pokračovat, říká místostarostka Borhyová.

Slavnostní ukončení, jež nabídne ohlédnutí za celým průběhem divadelního festivalu, budou moderovat Marie Tomsová a Alexandr Hemala. Po skončení představení, které začíná v 19:00 hodin, bude připraveno malé občerstvení a možnost zapojit se do živé diskuze s herci a účastníky festivalu.

Divadlo pod petřínem a hra Obraz KOCÁBKA – Kabaret IKSypsilonZET NEPŘIJATELNÍ – Tlustý prase
Zveřejněno: 21.10.2015 – Anna Patočková