Slovo starosty

Slovo starosty, leden 2020Milí spoluobčané,
jak se říká, rok se s rokem sešel a jsme zase o jeden starší. Co je ale důležitější, každý další rok jsme bohatší o nové zkušenosti. Asi všichni stále intenzivněji vnímáme stále hlubší příkopy mezi nositeli různých názorů. Jsem bytostně přesvědčen, že tento rozkol má původ u lidí, kteří ještě nejsou schopni překonat vlastní ego a nadále lpí na své vlastní důležitosti a neomylnosti. Jsou uzavření do sebe, vytvořili si svůj ideový svět, o kterém ani na vteřinu nezapochybují, a ten vnější berou za chybný, plný nejistoty a nebezpečí, a tak s ním chtějí pořád bojovat.

Zároveň si ale také myslím, že je třeba hlavně přemýšlet a nenechat se otrávit. I ten nejzarytější názorový odpůrce si zaslouží respekt a úctu, zvlášť ten, který se nesníží k ranám pod pás. Jak říkal jeden ze seriálových hrdinů pana Dietla: „Važme si protivníků, kteří rozdávají fér údery.“ Znalci jistě poznali, o koho jde, pro ostatní je to taková malá novoroční hádanka.

Názorové rozdělení se možná s počátkem dvacítkového roku ještě prohloubí. Pro příští rok se proto coby starosta budu snažit být ještě trpělivější, abych i svým nesmiřitelným názorovým oponentům dával najevo respekt, jak to jen půjde. Jen tak lze podle mě otupit ostří věčných sporů a vrátit se k věcnému, klidnému a racionálnímu jednání.

Začíná nám rok 2020, buďme tedy optimisty a věřme, že bude lepší než ten končící, a vkročme do toho nového rázně pravou nohou.
Do nového roku nám všem přeji hodně zdraví, štěstí, úspěchů a vítězství třeba i nad sebou samými.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 23.12.2019
Vytisknout