Slovo starosty

Slovo starosty – březen 2020Milí spoluobčané,
přichází konečně jaro, máme za sebou opět skvělý Karlínský masopust, a všem, kteří se na něm podíleli, bych rád ještě jednou moc poděkoval. Byla to opravdu povedená akce, na které jsem se s mnohými z Vás potkal a pohovořil. Věřím, že jste si tuto tradiční událost hezky užili.

Začíná také fotbalové jaro, osmičkové kluby Meteor a Admira do něj vstupují s nemalými ambicemi. Redakce proto připravila rozhovor se šéfy obou oddílů, který mohu doporučit. Některé problémy, o kterých pánové mluví, jsou opravdu k zamyšlení. Třeba to, že se naše děti stávají méně a méně zdatnými, že se jich sportu věnuje málo, a tak je dnes mnohem těžší vychovat solidní mládežnickou základnu. O to cennější pak je, že naši mladí fotbalisté dokáží držet krok s velkokluby, jako jsou Slavia či Sparta. Za to patří všem, kteří se fotbalovému mládí věnují, můj hluboký obdiv.

Hlavním tématem letošního třetího čísla je pak jednoznačně spor o světelnou závoru před serpentinami do MČ Troja. Vyjadřují se k němu místní politici v rubrice fórum, stojí za přečtení.

Vaší pozornosti by pak nemělo ujít, že se paní místostarostce Ludkové a panu radnímu Slabihoudkovi podařilo najít smysluplné využití komunitního centra v Taussigově ulici, jehož stavba byla rozjeta v minulém volebním období. V objektu tak bude fungovat denní stacionář organizace Ruka pro život, zajímavý rozhovor s paní ředitelkou pak naleznete na 25. straně.

Hodně zdraví a sil do začátku jara přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 25.02.2020
Vytisknout