Slovo starosty

Slovo starosty, Měsíčník Osmička červenec–srpen 2020Milí spoluobčané,
prázdniny a dovolené jsou tu, třebaže letos budou možná v omezenějším režimu. I tak je třeba dobít baterky a užít si je. Snad nám všem umožní si po několikaměsíčním martyriu se zákeřnou epidemií oddechnout.

Ještě v květnu a během června jsme začali řešit naši rozkopanou „osmičku“. Většina těchto akcí je dílo společnosti PVS, tedy organizace hlavního města Prahy. Všichni asi chápeme, že vodovody a kanalizace je nutno opravit. Na druhé straně i vedení PVS musí uznat, že dlouhodobě rozkopané ulice nikomu na náladě nepřidají. Proto chceme, aby se tempo prací zrychlilo, když už to vypadá, že na urychlení netlačí zřizovatel PVS, tedy hlavní město.

Loni touto dobou jsme měli podobné problémy s TSK a její „nepéčí“ o trávu a zeleň. Schůzka a na ní vznesený důrazný apel na vedení této městské organizace zabral a letos už je situace lepší. Věřím, že se nám povede něco podobného i s PVS. Držme si
palce.

Nedá mi, abych poněkud nevybočil z Prahy 8 a nevyjádřil se i k nejnovější módě či kampani, která má zpochybnit velikány světové historie, jako je například sir Winston Churchill. Někde dokonce vede k úplné anarchii, kdy policie třeba v Seattlu přestává dělat svou práci. Ano, je to kampaň „black lives matter“, která propukla po smrti George Floyda. Podle mne záleží na všech a hodnotu lidského života nelze určovat podle barvy pleti. Policie je tu od toho, aby chránila právo a pořádek. V anarchii žít nelze. Ničení soch je vandalismus, nikoliv vyjádření názoru.

S přáním ničím nerušené a klidné dovolené

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 18.06.2020
Vytisknout