Slovo starosty

Slovo starosty – září 2020Milí spoluobčané,
po prázdninách se vracejí naše děti do škol a školek, bohužel v situaci přetrvávající epidemie. A od září jsou zpět i povinné roušky, které už nejen já vnímám spíše jako přítěž. Mohu jen doufat, že toto opatření vlády nebude mít příliš dlouhého trvání, protože dobře vnímám, že nám všem dochází trpělivost.

Trpělivost už mi bohužel došla na konci června s počínáním vedení městské policie. Bezpečnostní situace především v okolí stanic metra a na dalších frekventovaných místech není vůbec dobrá, což vidím při svém pohybu po naší městské části a také z vašich stížností. Proto jsme důrazně požádali pana primátora i ředitele strážníků o posílení hlídek. Strážníci prostě musejí být vidět na ulici, a pokud má obecní policie personální podstav, je nutno nastavit priority. Tou pravou podle mého názoru není činnost jakési další dopravní policie, ale starost o bezpečnost a veřejný pořádek na ulicích. Rád bych podotknul, že si řadových strážníků velmi vážím, jejich činnost je věru nevděčná a skutečně obtížná. Bohužel mám pocit, že tato práce není správně využita. Jak se dočtete v tomto čísle, ředitel městské policie je přesvědčen spíše o opaku. Proto bude náš tlak na magistrát i vedení městské policie pokračovat.

Vraťme se však k začátku školního roku. Musíme si uvědomit, že děti nebyly ve škole několik měsíců, což je situace, kterou nepamatujeme. Proto bych chtěl popřát pedagogům i rodičům hodně trpělivosti při návratu našich ratolestí do škol. Nebudou to mít po takové době jednoduché. A zároveň bych požádal vás všechny, kteří sedají za volant, o zvýšenou opatrnost a nohu z plynu. Zejména na začátku školního roku se to určitě vyplatí.

Vše dobré vám přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.08.2020
Vytisknout