Slovo starosty

Slovo starosty – prosinec 2020Milí spoluobčané,
přichází prosinec, advent, Vánoce, letos bohužel smutnější než jindy. Přesto všechno ale zkusme vidět, že se posouváme blíž a blíž k vítězství nad zákeřným virem. Vím, jak je to boj těžký, kolik lidí přichází o své živobytí, děti o možnost být se svými kamarády ve škole s plnohodnotným vzděláváním, jiní prožívají těžkou zdravotní zkoušku svého organismu. Přesto všechno mějme víru, že všechno překonáme.

Nicméně v poslední době začínám mít pocit, že některým lidem začíná tak trochu přeskakovat v hlavě. Jak jinak vnímat výroky profesionálního odborářského bosse Dufka, že nejen není škoda, ale je dokonce prospěšné, když padesát procent restaurací a hospod skončí. Jde evidentně o názor člověka v teplém křesle ústředí odborové organizace, absolutně nic netuší o životě živnostníků, kteří živí sebe a své zaměstnance a nyní jsou téměř zcela bez příjmu. U zmíněného pána mě hned napadlo pořekadlo: „Kdybys mlčel, mohl jsi být filozofem.“

Tutéž příležitost propásl i bývalý poslanec za již neexistující Věci veřejné Škárka. Jeho nehorázné výroky na adresu předčasně narozených dětí mohu jen a jen odsoudit. I kvůli této sprostotě jsme společně s panem radním Slabihoudkem podpořili organizaci Nedoklubko, která se věnuje právě předčasně narozeným miminkům a jejich rodičům. Přirozeně jsme tím navázali na nedávné zprovoznění babyboxu na Libeňském zámku.

Na závěr si neodpustím po prezidentských volbách v USA jednu poznámku. Nezavádějme v České republice korespondenční hlasování. Volby a spočítání výsledků mají být rychlé, transparentní a nezpochybnitelné, u samotného hlasování pak musí být zaručena jeho přímost a tajnost. U nás to funguje, není proto žádný důvod zavádět tyto problematické novoty.

Příjemný advent přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.11.2020
Vytisknout