Slovo starosty

Slovo starosty – leden 2021Milí spoluobčané,
končí hodně smutný rok 2020, který úplně změnil a rozboural naše životní návyky, ekonomickou jistotu, přinesl strach o zdraví a živobytí. To všechno je příčinou oprávněné frustrace a společenského napětí.

Musíme však i v takové době jít dál. Nečekají nás lehké měsíce a roky se budeme ekonomicky vzpamatovávat. S vakcínou proti koronaviru by se nám však mělo ulevovat. Proto se i já nechám očkovat, jakmile to bude možné a dostupné. Jsem totiž přesvědčen, že to je v této chvíli vědeckého poznání o covidu jediná cesta, jak se zbavit všech protipandemických restrikcí, které ničí naši ekonomiku a společensky přijatelný život.

Zároveň nezávidím nikomu rozhodování o finančním zadlužení naší republiky. Ale přikláním se k tomu, že náš stát musí pokrýt ztráty těm, kteří v důsledku vládních zákazů a omezení podnikání stojí na hraně krachu. Věřím, že takové zadlužení se nám „vyplatí“ víc než vlna úpadků a s ní související vzedmutí nezaměstnanosti, nesplácení hypoték a exekucí.

Rád bych zde upřímně poděkoval všem, kteří se s námi podíleli na pořízení dárků v projektu paní místostarostky Ludkové  www.srdceosmicky.cz. Sešlo se tolik užitečných věcí pro potřebné a za to jsem z celého srdce moc a moc rád. Takovým úspěchem si nebyla asi jista ani autorka nápadu. O celé předvánoční akci si pak můžete přečíst na čtvrté straně.

Všem vám přeji mnohem lepší rok 2021, hodně štěstí a především pevné zdraví

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.12.2020
Vytisknout