Slovo starosty

Slovo starosty – únor 2021Vážení a milí spoluobčané,

tento úvodník nemohu zahájit jinak, než že mne začátek očkovací operace v naší zemi těžce zklamal. Nejenže je málo vakcín, ale absentuje systém, celá akce zatím probíhá chaoticky. Praha 8 zřídila několik linek, na kterých naše dámy obětavě pomáhají seniorům s registrací k očkování, sami máme už více než týden připravené očkovací místo v Gerontocentru, ale v době psaní tohoto článku (19.1. pozn. aut.) nemáme to potřebné razítko.

Přesto se snažím věřit, že přes všechny problémy, které podobná obří logistická akce přináší, dokáže náš stát celou operaci co nejrychleji uskutečnit a vrátíme se po více než roce k nějakému normálnímu životu. Musíme začít s obnovou po pandemii, děti se musí zase standardně vzdělávat, začneme zase chodit do divadel a kin, potkávat se, diskutovat, sportovat….

Máme za sebou rok, na který nezapomeneme, rok, ve kterém se ukázalo, jak vlastně křehký je náš před pandemií zdánlivě neotřesitelný svět. A už víme, že v takových chvílích funguje jediné, umět si vzájemně pomoci, držet spolu a překonávat společně všechny překážky.

Dovolím si vás poprosit, abychom ještě několik týdnů vydrželi, ač naprosto chápu, jak otravné toto období je. Už však vidíme světlo na konci toho předlouhého tunelu.

Vydržme!
S úctou k vám všem

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.01.2021
Vytisknout