Slovo starosty

Slovo starosty – březen 2021Vážení a milí spoluobčané,

i když se stále potýkáme s otravnou pandemií a máme toho jako občané všichni dost, jsou i radostnější věci na světě.

Jednou z nich je situace okolo Koupaliště Stírka, kam každou sezónu zavítají tisíce z nás. A ani já nejsem výjimkou. Snaha zachovat jej, aby stále sloužilo ke koupání a odpočinku obyvatel Prahy 8, začala již v roce 2014, kdy zastupitelstvo schválilo záměr získat areál do vlastnictví „osmičky“.

Toto úsilí se léta táhlo, v letech 2019 a 2020 se potom tak trochu zadrhlo. Proto jsem rád, že se povedlo na tento problém opět upozornit a v současné době už je celá věc na dobré cestě. V této souvislosti si dovolím i poděkovat za konstruktivní přístup a pomoc opozičním kolegům Pirátům. Je vidět, že je někdy možné odhodit stranická trička, pokud jde o nadřazení zájmu většiny občanů. Jsou jistě věci, na kterých se neshodneme, ale zároveň i problémy, při jejichž řešení umíme spolupracovat. To je do budoucna dobré znamení. Můžeme si přát, abychom takový přístup někdy třeba viděli i v našich zákonodárných sborech.

V březnu tu pak máme jedno velké výročí. Už celých 125 let existuje libeňský fotbalový klub Meteor, kterému tímto přeji mnoho úspěchů do dalších let. Není žádným tajemstvím, že jsem jeho fotbalovým odchovancem, který s kopanou začínal v zelenobílých barvách ještě na starém škvárovém hřišti. Dnes jsou již podmínky daleko lepší, ale co zůstává, je vášeň a láska ke sportu. Moc mě těší, že se Meteoru stále daří zejména v mládežnických kategoriích a vychovává i v současnosti fotbalové talenty. A věřím, že se mu bude s podporou městské části dařit i nadále.

Na závěr dnešního sloupku doporučím jednoduchý recept od pana kuchařského mistra Pálky, který v Osmičce publikuje již několikátý měsíc. Když už kvůli pandemii nemůžeme skoro nikam, udělejme si kulinářskou radost aspoň doma. Měla by nám dodat trochu optimismu do dalších nelehkých týdnů.

Hodně sil a zdraví přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 02.03.2021
Vytisknout