Slovo starosty

Slovo starosty – duben 2021Vážení a milí spoluobčané,

nastávající začátek jara stále prožíváme v situaci smutné a bolestné, ale nezbývá nám, než věřit v obrat k lepšímu. Nesmíme dopustit, abychom rezignovali, složili ruce do klína a řekli si, že nic nemá cenu. Přes všechno chaotické počínání vlády, přes veškerou depresi, která se na nás valí z médií, my všichni ten obrovský koronavirový balvan odvalíme a budeme zase žít.

Inspirací nám všem může být třeba příběh pana Šmérala, který se dostal do lidsky velmi těžké situace. Mohl vše vzdát, rezignovat, přežívat. Ale on se rozhodl, že bude bojovat, že se nenechá deprimovat, a dokázal vybudovat svůj projekt. Osobně jsem jeho nápad zachytil na facebooku, přispěl na něj skromně na hit-hitu a dnes jsem obrovsky rád, že se věc podařila. Mohu jen doporučit nejen přečíst si článek na straně 14, ale především jít si koupit hráškovou dobrotu.

A co mi dál udělalo radost v příliš neradostné přítomnosti? Tak třeba to, že se Beachklubu Ládví podařilo vybudovat nové moderní zázemí. Návrat k pravidelnému sportu budeme všichni potřebovat a zrovna plážový volejbal je velmi příjemná forma posílení zdravého ducha i imunity. Více najdete na straně 18.

Na závěr si dovolím ještě jedno velké díky – a to všem pracovníkům městské části Praha 8 a k ní přidružených organizací za perfektní a disciplinované zvládnutí státem nařízeného testování. Poděkovat se sluší i všem členům zastupitelstva, kteří se dobrovolně testovali před jednáním 17. března. Bez chápavého a zodpovědného přístupu bychom aktuální situaci určitě zvládali daleko hůře.

Příjemné jaro, hodně sil psychických i fyzických přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.03.2021
Vytisknout