Slovo starosty

Slovo starosty – září 2022Milí spoluobčané,

nastává opět září, děti se zase s radostí vrací do školních lavic. Jim i vám, jejich rodičům, přeji hladký začátek školního roku. Dětem laskavé paní učitelky a pány učitele, rodičům pak to, aby jejich ratolesti dobře prospívaly a měly z nově nabytých vědomostí radost. A pokud se ve škole nebude dařit úplně na jedničku, aby byli ke svým dětem vstřícní a chápaví.

Nám, místním politikům začíná poměrně krátká, ale o to intenzivnější volební kampaň. Předně bych vám popřál, abyste se tím předvolebním shonem a křikem
nenechali otrávit. K demokracii volební kampaně prostě patří a buďme rádi,
že naprosto svobodnou možnost vybrat si své zástupce máme. Není to v našem
současném světě samozřejmost.

Všem vám především přeji, abyste vybírali s chladnou hlavou a po zralé úvaze ty, o kterých jste nejvíce přesvědčeni, že budou Prahu 8 spravovat tak, aby se v ní i nadále žilo příjemně. Ty, kteří se dokážou dohodnout bez zbytečné konfrontace ku prospěchu naší městské části.

Jsem za ty téměř čtyři roky služby na radnici bohatší o příjemnou zkušenost, že naše „osmička“ má občany, kteří umí držet spolu, chovají se zodpovědně, váží si své historie a jsou hrdí na čtvrť, kde žijí.

To mi dává velkou naději, že i v budoucnu dokážeme společně překonávat překážky a problémy, které nás čekají. Nebude to jistě lehké, ale po posledních obtížných letech, kdy jsme společně čelili pandemii a uprchlické krizi vyvolané putinovským barbarstvím, věřím, že nás v Praze 8 hned tak něco neporazí.

Krásné září a uvážlivou volbu přeje 

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 18.08.2022
Vytisknout