Slovo starosty

Slovo starosty říjen 2022Milí spoluobčané,

poslední zářijový víkend se konaly všeobecné volby do zastupitelstev měst a obcí. Veřejnost vybírala z tisíců a tisíců kandidátů své zástupce pro správu věcí veřejných. Chtěl bych v první řadě tímto poděkovat všem, kteří k volbám přišli, a dali tak najevo, že jim komunální politika není lhostejná. Stejně tak všem, kteří se účastnili práce ve volebních komisích, komunální volby jsou na sčítání opravdu obtížné.

Politika všeobecně se v posledních letech stala otevřeným bojištěm postojů a názorů. Politická klání jsou velmi vyostřená a můžeme sledovat trend zvyšující se intenzity a agresivity osobních útoků. Jako kdyby nic jiného nebylo než porazit soupeře. Politická soutěž tím trpí. Naštěstí se nakonec vždy ukazuje, že voliči respektují pravidla hry. Nasvědčuje tomu solidní účast u voleb. Lidé opět dali
najevo, že demokracie má smysl. I za to jsem velmi vděčný.

Jsem velmi rád, že jsem součástí týmu, kterému se podařilo ve volbách zvítězit. Beru to nesmírně vážně a doslova jako závazek. Snažíme se chovat zodpovědně nejen v té nejdůležitější oblasti, a tou je hospodaření. Klademe dlouhodobě a intenzivně důraz na vyrovnané hospodaření a hospodárná řešení z principu. Voliči to dokáží ocenit a my si toho velmi považujeme.

Děkuji všem voličům za to, že přišli a projevili svůj názor. Jsem na vás hrdý. A jsem rád, že žiju právě v Praze 8.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.09.2022
Vytisknout