Slovo starosty

Slovo starosty - prosinec 2022
Milí spoluobčané,

na ustavujícím zasedání zastupitelstva začátkem listopadu bylo zvoleno nové vedení radnice. Věřím, že bude tento tým vést naši „osmičku“ ku prospěchu jejích občanů, že bude schopen efektivně spolupracovat, protože nás všechny minimálně v začátku volebního období nečekají lehké časy. Přesto věřím, že se nám společně s vámi občany podaří všechny těžkosti a problémy zdárně překonat.

Přichází prosinec a období adventu, kdy každý rok všichni tak trochu podléháme předvánočnímu shonu. Je třeba tolik věcí pořídit, zařídit, stihnout, abychom měli bohaté Vánoce. Myslím, že důležitější je se v tento čas spíše zamyslet, zastavit a uvědomit si, že důležité jsou dobré vzájemné vztahy a fungující rodina. Bez nich jsou všechny drahé dárky prostě jen zbytné věci.

Advent je také příležitost myslet na ty, kteří jsou na tom třeba o něco hůře. Na lidi osamělé, bez rodiny či zdravotně hendikepované. Proto tu je každoroční projekt Srdce osmičky, o kterém se v tomto čísle můžete dozvědět víc.

Prosinec bude také jako každý rok plný pestrých kulturních akcí. Ať jde o tradiční rozsvěcení vánočních stromů v různých koutech Prahy 8 nebo o adventní koncerty na Libeňském zámku.

Zcela jistě se také uvidíme na oblíbeném Starobohnickém vánočním těšení, které se letos koná ve spolupráci s bohnickou farností 11. prosince. Osobně se na něj již opravdu těším, protože je to jedna z mých nejoblíbenější akcí prodchnutá vánoční atmosférou, zábavou a vůní vánočního cukroví, purpury či svařeného vína.

Přestože, jak jsem zmínil již v úvodu, prožíváme poměrně složité období, nenechme si vzít radost ze života, dětské očekávání vánočních dárků a především si užijme klidné sváteční dny se svými milými a blízkými.

Šťastné a veselé Vánoce přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.11.2022
Vytisknout