Slovo starosty

Slovo starosty - leden 2023Vážení a milí spoluobčané,

začíná rok 2023. Není divu, že do něj někteří z nás vstupujeme s obavami o budoucnost. Já bych si zde však dovolil popřát všem, aby nikdy neztráceli víru a naději, že bude zase lépe. My, kteří žijeme v Praze 8, se umíme poprat s problémy, dokážeme nepodléhat tíze doby a držíme spolu. To je naše největší síla.

To se ukázalo i v dalším ročníku Srdce osmičky, kde se podařilo obdarovat mnoho z nás, kteří to mají v životě těžší než většina ostatních. Za to opravdu z celého srdce všem, kteří přispěli, děkuji. Je to nádherný příklad toho, že mají srdce na pravém místě. Věřím, že dárky přinesly obdarovaným hodně radosti a užitku.

V lednovém čísle se dočtete o mnohých úspěších sportovních klubů a jednotlivých sportovců z Prahy 8. Každý takový počin mi dělá radost, protože je vidět, jak se ve sportovních oddílech starají o mladé talenty. A je jedno, zda jde o sport takzvaně velký s obrovským mediálním zájmem, či ten menší, kterému se tolik prostoru ve sportovních rubrikách nedostává. Všechny spojuje jedno – srdcaři v klubech, kteří ve svém volném čase vychovávají mladé sportovce. A za to jim patří obrovský dík.

Na závěr si dovolím upozornit na perličku z dopravy. Po padesáti letech se nám vrátil do Prahy trolejbus. Infrastrukturu pro novou linku nechal zbudovat Dopravní podnik hlavního města Prahy, trolejbus bude jezdit na trase Palmovka-Miškovice. Ať nám tedy do budoucna dobře slouží.

Hodně zdraví, štěstí a sil do roku 2023 přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.12.2022
Vytisknout