Slovo starosty

Slovo starosty - duben 2023Vážení a milí spoluobčané,

jaro v dubnu přijde snad už v plné síle, což nám každý rok přidá na dobré náladě, a věřím, že i letos tomu nebude jinak.

Život nám však nepřináší jen radost a dobré zprávy. Začátkem března nás opustil čestný občan Prahy 8, reprezentant, dvojnásobný mistr Československa, legenda Sparty – Josef Vojta. Ve své kariéře oblékl i dres Meteoru, žil nedaleko Libeňského zámku. Jeho památku jsme za naši městskou část uctili osobním položením květin při posledním rozloučení, které se konalo 14. března.

Nedlouho po panu Vojtovi odešla i moje třídní paní učitelka Helena Vrabcová. Dovolte mi proto osobnější vzpomínku. Měl jsem tu krásnou příležitost, aby mne a mé spolužáky učila číst, psát a počítat na začátku 80. let. Dala nám do života i základní principy morálky a chování, vzpomínáme na ni s láskou a uznáním. Patřila i v posledních dnech svého života díky své vitalitě a pozitivnímu přístupu k těm, kteří dokážou táhnout ostatní, což činila v aktivizačních skupinách při DPS Burešova. Moc jsem si paní učitelky vážil a doufám, že v našich školách je a bude podobně skvělých pedagogů co nejvíc.

V tomto čísle Osmičky mne zaujal rozhovor s Ondřejem Švábem o Evropské vesmírné agentuře, která se má již za pár let stěhovat na Palmovku. To, že bude sídlit zrovna u nás, je velice prestižní záležitost. Navíc to bude – spolu s plánovanou výstavbou na místě autobusového nádraží – i další impulz pro rozvoj lokality, která nám dosud dobrou reklamu nedělala.

V dubnu se již také dočkáme více venkovních akcí. Ať již jsou to trhy, festivaly, či tradiční Libeňská pouť. Na té se jistě s mnohými z vás uvidíme, nezbývá než si jen přát teplé a slunečné počasí.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 23.03.2023
Vytisknout