Slovo starosty

Slovo starosty - červenec 2023Milí spoluobčané,

našim dětem začínají další letní prázdniny a já doufám, že se s letošním školním ročníkem rozloučí krásným vysvědčením a s dobrou náladou. Nám dospělým začíná období dovolených, všem srdečně přeji, abyste si je užili tím nejlepším způsobem bez komplikací a problémů. Odpočinek na dovolené je prostě potřeba, abychom zvládli všechny své starosti a povinnosti spojené s běžným životem.

V červnu se v babyboxu v Libeňském zámku objevilo první miminko od jeho otevření v říjnu 2020. Jelikož jsem byl v brzkých ranních hodinách osobně u toho, jsem rád, že všechno fungovalo na výtečnou. Je třeba poděkovat jak pracovníkům ostrahy, tak záchranářům, kteří na místo dojeli v několika minutách. Chlapeček je v naprostém pořádku, těší se dobrému zdraví a budou mu nalezeni noví rodiče. Přeji mu, aby měl v životě v nové rodině co nejvíc štěstí.

Co nás tedy čeká do začátku prázdnin a během nich? Začnu záležitostmi vážnějšími. Poslední červnový víkend bude vyhrazen dvěma pietním vzpomínkám na oběti obou totalitních režimů, nejdříve si v pondělí 26. června připomeneme na hřbitově v Ďáblicích Den památky komunistického režimu. Poslední červnový večer pak budeme na Kobyliské střelnici vzpomínat na hrdiny, které popravili nacisti, a zapálíme na jejich počest svíčky.

K létu však patří také uvolnění a zábava. I letos se koná mnoho sportovních a kulturních akcí. Na konci června to bude Kytka pro paní učitelku v Kobyliském dvoře. V polovině prázdnin v libeňském podzámčí se bude promítat v letním kině, podobně jako se promítá v Karlíně každý červnový pátek v rámci Karlín marketu. Je fajn, že se u nás „na osmičce“ pořád něco děje, že máme kolem sebe aktivní lidi, kteří se nebojí něco organizovat pro ostatní.

Hlavní letní událost pak bude sportovní. Naši skvělí Joudrs budou na svém hřišti u ZŠ Dolákova hostit další velkou mezinárodní softbalovou událost. Tou bude mistrovství Evropy juniorek, které začíná 30. července. Věřím bez pochybností, že organizace bude zvládnuta na výbornou, a přeji našemu týmu co nejlepší výsledek, tedy nejlépe zlatou medaili.

Krásné prázdniny a dovolené přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.06.2023
Vytisknout