Slovo starosty

Slovo starosty - říjen 2023Vážení a milí spoluobčané,

přichází říjen, je to rok od minulých komunálních voleb. Nabízí se jisté ohlédnutí, co nám toto období přineslo. Přiznávám, že vloni touto dobou jsem měl poměrně vážné obavy, jak naše země, ale i my u nás v Praze 8 zvládneme situaci s cenami energií. Zda dokážeme zajistit, aby se ve školách topilo, aby náklady na energie nezruinovaly rozpočet. Rozpočet, který se s velkými nesnázemi podařilo sestavit, a dnes již mohu říci, že jsme sezónu 2022/23 s určitými těžkostmi přežili. Mám radost, že jsme to my i občané naší městské části zvládli.

Ale to je již vlastně minulost a život přináší nové a nové problémy, které je třeba řešit. Momentálně třeba nevítanou snahu investora CPI o bourání takzvaných Včel. Rád bych ocenil snahu kolegů z vedení radnice, kteří představili studii ve spolupráci se spolkem Krásné Kobylisy a vyvíjejí maximální úsilí, aby byla všemi dodržována. Tak aby unikátní sídliště na severu naší „osmičky“ zůstalo co nejvíc zachováno a žilo se na něm stejně dobře, jako doposud. I o tom se dočtete v tomto vydání.

I když je teprve konec září, je dobře, že je již zajištěn každoroční provoz tří kluzišť. Dvě budou na svých tradičních místech, tedy na koupališti Ládví a u nově otevřeného Velkého mlýna v libeňském podzámčí. Třetí se přesune na prostranství u kulturního domu a OC Krakov. Věřím, že si všechna tři kluziště najdou své návštěvníky jak z řad dospělých, tak především dětí.

Na závěr jsem si nechal velké poděkování všem, kteří se účastnili slavnostního odemčení Velkého mlýna nedaleko Libeňského zámku. Mile mne překvapilo množství návštěvníků a zároveň pozitivní nálada, která zde první zářijové pondělí panovala. S mnohými z vás jsem měl tu čest prohodit pár slov a pokaždé to byl velmi příjemný rozhovor. Myslím, že v Praze 8 nepanuje jen ponurá nálada, ale umíme se zaradovat ze společných úspěchů. A to je opravdu potřeba.

Krásný říjen přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 20.09.2023
Vytisknout