Softbalistky Joudrs vybojovaly stříbro v PMEZ a zlato v domácím poháru!

Tým Joudrs Praha vítěz Final Four 2014Skvělé září prožívají softbalistky A týmu žen Joudrs Praha. Nejprve se jim podařilo vybojovat v italském Montegranaro v konkurenci 9 mistrů evropských zemí 2. místo v nejprestižnější evropské klubové soutěži nově zvané ESF Premiere Cup. Dosáhly tak nejlepší umístění v evropských soutěžích v historii svého klubu. Tímto nebývalým úspěchem bohnické hráčky potvrdily dlouholetou příslušnost k evropské špičce a opět výborně reprezentovaly Prahu 8 na mezinárodní úrovni. Na domácím hřišti pak po dramatickém finále zvítězily ve Final Four, finále Poháru České softbalové asociace.

Česká republika měla začátkem září na nejdůležitějším klubovém turnaji starého kontinentu díky loňskému vítězství Eagles Praha hned dva zástupce. Hráčky Joudrs v základní skupině našly pouze jediného přemožitele, a to právě obhájce titulu a svého dlouholetého rivala z Krče. Všech zbylých 8 utkání bohnická děvčata vyhrála, ze základní skupiny postoupila z prvního místa a díky výhře nad holandským šampionem v posledním utkání skupiny se kvalifikovala do přímého souboje o finále. V něm se Joudrsačky utkaly opět s Eagles, ale tentokrát své krčské rivalky přesvědčivě zdolaly výsledkem 10:3, navíc před časovým limitem, tzv. rozdílem po 5. směně. Ve finále se pak Joudrs utkaly s italským mistrem La Loggia, kterého ve skupině přehrály 5:3. Ve finále však bohužel Češky výhru nezopakovaly a podlehly 0:5. Stříbrná medaile je však nejcennější klubovou trofejí, kterou Joudrs pro Prahu 8 kdy vyhrály.

V sobotu 20. září se v bohnickém softbalovém areálu při ZŠ Dolákova utkaly 4 nejlepší ženské týmy bojující o český pohár na turnaji Final Four. V semifinále uspěly oba favorité, jak krčské Eagles, tak i domácí Joudrs, i když cesta do finále nebyla pro domácí tým vůbec jednoduchá a houževnatá děvčata z trojského SaBaTu zdolal až po tuhém boji.  Před samotným vyvrcholením turnaje starosta MČ Praha 8 Jiří Janků, který nad Final Four převzal záštitu, spolu s radním pro oblast školství Martinem Roubíčkem přestřižením symbolické pásky slavnostně otevřeli na hřišti Joudrs novou tribunu, jejíž vybudování MČ Praha 8 významně finančně podpořila. Po následném slavnostním nadhozu starosty se již rozhořel finálový souboj jak na hřišti, tak i na tribunách. K vidění byl velmi kvalitní softbal s mnoha odpaly i pěknými akcemi v poli. Domácí děvčata se sice ujala vedení 4:1, soupeř poté vystřídal nadhazovačku a proti rakouské posile se jim už tolik nedařilo, naopak Eagles vyrovnaly a tak muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. V něm si pevnější nervy zachovala děvčata z Prahy 8 a za mohutného jásotu mnoha svých fanoušků zvedla po právu nad hlavy český pohár.

Bohnické hráčky tak výborně vstoupily do závěru letošní sezóny, jejímž vyvrcholením bude souboj o titul domácího mistra. Očekává se, že se o něj opět utkají tradiční soupeři, tedy krčské Eagles a bohnické Joudrs. Joudrsačky s přehledem vyhrály s pouhými 2 prohrami základní část nejvyšší české soutěže, Eagles za nimi na 2. místě zaostaly o 8 bodů. První finálové utkání je na programu v sobotu 11. října, doufejme, že na hřišti Joudrs :). Zveme tímto fanoušky bohnického klubu, aby přišli děvčata z Prahy 8 povzbudit v cestě za extraligovým titulem!

(pp)

Joudrs s pohárem nad hlavou Slavnostní otevírání nové tribuny Joudrs