Softballový klub Joudrs Praha – S koncem školního roku vrcholí 8. ročník ve školní lize Prahy 8

Softballový klub Joudrs Praha – S koncem školního roku vrcholí 8. ročník ve školní lize Prahy 8Za školní rok 2017/2018 jsme ve školní lize Prahy 8 odehráli dva beeballové a čtyři t-ballové turnaje v kategoriích mladší mix a starší dívky. Zapojilo se celkem 24 týmů z 11 základních škol a gymnázií. Znamenalo to 10 dní ve znamení přátelských zápasů, získávání prvních zkušeností nebo procvičování dovedností nabytých ve školních kroužcích nebo při hodinách tělocviku. Zapojily se nejen školy z Prahy 8, ale z největší dálky k nám jezdí i mimopražský tým ze Sadské.

V minulém měsíci s námi na Joudrs trávil 14 dní také kouč keňského národního týmu. A trávil s námi čas také na školních ligách a byl z práce s dětmi nadšený. Díky němu jsme si také uvědomili, jak skvělé podmínky pro všestranný rozvoj dětí máme. A jak je dobře, že je chceme maximálně využít a dávat dětem co nejvíc příležitostí pro zapojení do sportovních aktivit.

Poslední turnaje máme ještě před sebou. Svoboda park při ZŠ Dolákova bude hostit mistrovství České republiky v beeballu, na kterém si s 11 dalšími týmy z celé republiky zahrají i kluci a holky ze ZŠ Glowackého. Školní soutěž vyvrcholí pátými koly také v obou kategoriích t-ballu. Tak jim všichni můžeme držet palce a popřát dobrou hru.

A co že to ten t-ball a beeball vlastně je? Jde o zjednodušené varianty softballu a baseballu určené pro začínající hráče. Týmy se střídají v útoku (na pálce) a v obraně (v poli). V útoku se snaží odpálit míč a obíhat mety až na domácí, za jejíž dosažení tým získává bod. V poli se naopak snaží míč chytit a přihrát na metu dřív, než se tam dostane útočící hráč nebo tečovat běžce a zahrát tak aut.

V softballu nebo baseballu hráči odpalují z nadhozu soupeře, v t-ballu i beeballu odpalujeme míč stojící na stativu, odtud také název t-ball. Beeball se hraje navíc na menším hřišti jen se třemi metami, a měkkými míči i pálkami a bez rukavic. I tak umí dát některé děti pořádnou ránu a odpálit homerun, čili oběhnou rovnou všechny mety až na domácí.

Na t-ballu je báječné, že jej dokáže začít hrát kdokoli. Herní zkušenosti se samozřejmě projevují, ale vyzkoušet si ji a zahrát nějaký bod nebo aut dokáží i začátečníci. Na školních ligách je to stejné jako na ligových softballových turnajích. Nejkrásnější je atmosféra a radost dětí ze hry, ještě o něco větší radost z každého dílčího úspěchu a ta největší z výhry. Vyhrávají ale všichni, kdo si přijdou užít sportovní dopoledne. Nic nepotěší tolik, jako když projdete kolem dětí a slyšíte „Já myslel, že to bude nuda, ale to je super, to budu hrát“. Jednou nepotřebují ke štěstí telefony ani tablety a bavit se dokáží i sportem. Takže, má to smysl! Příště se můžete přidat i vy.

Autor a foto: Martina macháčkováDostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Softballový klub Joudrs Praha – S koncem školního roku vrcholí 8. ročník ve školní lize Prahy 8 
Softballový klub Joudrs Praha – S koncem školního roku vrcholí 8. ročník ve školní lize Prahy 8 
Zveřejněno: 06.06.2018
Vytisknout