Soutěž ve sběru tvrdého pečiva pro koně Městské policie

Suché pečivo je pro koně velký pamlsekRadní Anna Kroutil (ANO) vyhlásila v únoru soutěž pro základní a mateřské školy Prahy 8 ve sběru tvrdého pečiva pro koně Městské policie hl. m. Prahy. Do prvního ročníku této soutěže se přihlásily ZŠ Hovorčovická a MŠ Poznaňská. ZŠ Hovorčovická nasbírala 132,5 kg pečiva a MŠ Poznaňská celkem 36 kg.

Pečivo bylo předáno do stájí v Troji paní Janě Přikrylové, vedoucí jízdní skupiny. „Pro děti jsme jako odměnu domluvili možnost individuální prohlídky zázemí koní, které hlídkují v ulicích MČ Praha 7 a 8 nebo je možné je vidět na ekologicko–výchovných akcích, které u nás na Praze 8 pořádáme jako je Den Země, Mezinárodní den dětí a další. Velmi si cením spolupráce s Městskou policií a tímto jsme jí chtěli poděkovat a zároveň obohatit děti o zajímavý zážitek,“ říká radní Anna Kroutil (ANO).

Policisté z jízdního oddílu na prohlídce žáky seznámí se spoustou zajímavých a poučných informací, které se týkají problematiky koní. Například co koně žerou, jaký mají denní režim, jak je policisté cvičí, jak se o ně starají nebo jak je přepravují.

Tvrdé pečivo se dává koňům jako pamlsek. Nesmí být plesnivé a ideální je tvrdý chleba. Poskytuje koním hodně energie v poměrně krátkém čase, proto není třeba jim ho dávat denně mnoho. S množstvím, které školy pro koně zajistily bude možné vystačit několik týdnů. Koni se totiž doporučuje dávat kolem 0,5 kg suchého pečiva denně.

Pečivo pro koně městské policie předala radní Anna Kroutil (ANO).
Předání suchého pečiva pro koně městské policie radní Annou Kroutil (ANO)


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 18.04.2017 – Anna Patočková
Vytisknout