Spolupráce s PORG nabrala nový směr

Městská část a První obnovené reálné gymnázium (PORG) podepsaly 29. listopadu 2016 Memorandum o vzájemné spolupráci. Součástí memoranda je navýšení nájemného u libeňské budovy Lindnerova 3, kde PORG sídlí a jejíž je MČ vlastníkem. Nájemné dosud činilo pouhých 259 tis. Kč ročně.

„Od roku 1990, kdy byla původní nájemní smlouva uzavřena, se nikdo z vedení radnice ani nepokusil s PORG vyjednat vyšší nájemné. Až nyní se to podařilo i s inflační doložkou,“ uvádí místostarosta Matěj Fichtner. Nové nájemné bude činit více než čtyřnásobek, což přinese městské části výnos 1,2 milionu korun ročně.

„Působení PORG v Praze 8 si vážíme. S PORG jsme se proto v Memorandu dohodli na společných kulturních a vzdělávacích projektech. Například v Kulturním domě Ládví budeme společně pořádat 8. prosince Vánoční ples Prahy 8. Podařilo se také vyjednat, že studenti PORG budou v rámci svých studijních aktivit dlouhodobě doučovat děti z Klokánku v Chabařovické, aby tyto děti uspěly ve škole i v životě,“ dodává místostarosta Fichtner.

Podpis MČ P8 a PORG 29. listopadu 2016 Podpis MČ P8 a PORG 29. listopadu 2016 Podpis MČ P8 a PORG 29. listopadu 2016 Podpis MČ P8 a PORG 29. listopadu 2016
Podpis MČ P8 a PORG 29. listopadu 2016
Zveřejněno: 30.11.2016