Srdce osmičky už podruhé plní přání

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 má za sebou druhý ročník. Do charitativní akce, kterou připravila místostarostka MČ Praha 8 Vladimíra Ludková (ODS), se znovu zapojilo několik spolupracujících organizací, aby udělaly radost potřebným nějakým hezkým vánočním dárkem.

"Je to dárcovský charitativní projekt, který již druhý rok plní přání klientů Sociálních služeb Prahy 8. V letošním roce je to 8 spolupracujících organizací, loni to bylo o jednu méně a v letošním roce plníme 123 přání," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Mezi klienty najdeme jak ty nejmenší, tak i dospělé, kteří si zaslouží podpořit anebo dostat druhou šanci.

"To jsou nejčastěji lidé s duševním onemocněním, kteří si zaslouží naši péči teď v adventním období obzvláště a jsou to také lidé krátce po propuštění z výkonu trestu," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Do charitativní akce Srdce osmičky se zapojila řada organizací a firem. Společnou snahou bylo udělat někomu konkrétnímu radost.

"Já bych rád poděkoval všem jednotlivcům i společnostem, které se účastní toho projektu, kteří jsou schopni se zamyslet nad tím, že mezi námi jsou lidé, kteří si nemohou dovolit dárky, které i potřebují," řekl Ondřej Gros (ODS), starosta MČ Praha 8.

Kvůli ochraně klientů není možné osobní předání dárku, ale pouze prostřednictvím organizace. V některých případech je ale přeci jen možné udělat výjimku.

"U některých klientů je to osobní setkání možné. Tam, kde je to možné, tak já o tom vím, případně pokud projeví dárce přání k osobnímu setkání, tak vždy individuálně zjišťuji, je-li to možné či nikoliv," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Projekt Srdce Osmičky potrvá až do konce roku. Do té doby je nadále možné plnit sny a přání všem, kteří to v životě nemají lehké.

Zveřejněno: 14.12.2021