Starobohnické vánoční těšení bude letos již podeváté

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin uskuteční na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení, který připravila radnice Prahy 8 společně s Římskokatolickou farností Bohnice. „Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků,“ říká radní pro kulturu Jana Solomonová (ANO), pod jejíž záštitou akce proběhne.

Program Starobohnického vánočního těšení začíná v pravé poledne koncertem staropražské kapely Třehusk, po němž následuje slavnostní zahájení za účasti pátera zdejší farnosti Pavla Klimoviče a představitelů radnice.

„Při plánování programu Těšení myslíme především na děti, na něž čeká spousta zábavy. Děti se mohou těšit na pohádku Vánoční putovaná s anděly v podání Divadla pruhované panenky. Jsou pro ně připraveny dílny, kde si mohou vyzkoušet výrobu ozdob ze slámy, výrobu svíček, zdobení perníčků, nebo připomenout vánoční zvyky jako je pouštění skořápek se svíčkou či rozkrajování jablíček,“ dodává radní Solomonová.

Dospělí jistě přivítají možnost zahřát se svařeným vínem či ochutnat dobroty z jarmarku při poslechu písní s vánoční tematikou v provedení kapely Ludus musicus, dětského pěveckého souboru Osmikvítek, nebo písničkářky Adély Jonášové.

Jedním z vrcholů dne bude kostýmovaný vánoční příběh a průvod Marie s Josefem z Nazareta do Betléma. Následovat bude vyhlášení tomboly a akci zakončí koncert Petra Koláře, při němž zazní nejenom jeho písně s vánoční tématikou, ale i hity jako jsou, Ještě že tě lásko mám nebo Den kdy se vrátí láska.

V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout výstavu betlémů v kostele sv. Petra a Pavla, nebo s dětmi navštívit výtvarnou dílnu na Statku Vraných. Z farního stánku vedle pódia si budou moci zájemci odnést domů Betlémské světlo.

Všichni jste srdečně zváni. Vstup je zdarma.

Pozvánka v Kalendáři akcí.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

9. Starobohnické vánoční těšení, neděle 17. prosince 2017, náměstí ve Starých Bohnicích
Zveřejněno: 29.11.2017